Arsenal se zlepšil po červené kartě, Manchester přestřílel AS Řím

Přemožitelům Slavie, fotbalistům Arsenalu, vůbec úvod semifinále Evropské ligy ve Villarrealu, ale po červené kartě Ceballose ještě zabrali a snížili na hratelný výsledek do odvety. Manchester United s AS Řím nabídly přestřelku, kterou nakonec jednoznačně ovládl anglický celek.

Arsenal přijel do Villarrealu v roli favorita na postup, ale chvíli to vypadalo, že odjede s debaklem. Hned v páté minutě totiž poslal domácí do vedení Manu Trigueros.

V 29. minutě prodloužil Moreno rohový kop na volného Albiola a kapitán Villarrealu zvýšil už na 2:0. Rozhodčí ještě v první půli nařídil penaltu pro Arsenal, jenže přezkoumání u videa odhalilo, že faulu předcházela ruka útočícího hráče, takže v poločase vedli Španělé 2:0.

A v druhém poločase bylo pro Arsenal ještě hůře, když Ceballos v 57. minutě viděl druhou žlutou kartu a londýnský klub dohrával v deseti. Jenže domácí místo navýšení vedení faulovali ve vlastní vápně a Pepe střelou doprostřed brány pokutový kop proměnil.

Poté ještě domácí Capoue nešťastně fauloval tak, že musel být ze hřiště odnesen na nosítkách a na cestu ještě viděl druhou žlutou kartu, takže se na hřiště nevrátil ani on, ani žádný z náhradníků.