Fotbal

V Premier League bychom byli nejhůře šestí, vzkazuje kouč Rangers

V Premier League bychom byli nejhůře šestí, vzkazuje kouč Rangers
Zdroj: Profimedia/ kolážtn.cz

V poslední době se hovoří o tom, že by mohla vzniknout takzvaná "Britská Super liga", do které by se mohly zapojit i dva skotské kluby, Rangers FC a Celtic FC. Trenér Rangers Steven Gerrard nyní přišel s odvážným vyjádřením, že jeho klub je lepší než většina týmů z Premier League a umístil by se na špičce tabulky.

Rangers FC v letošní sezoně přesvědčivě vyhráli skotskou ligu, když ve 33 zápasech získali úctyhodných 89 bodů, což je o 20 bodů více než největší konkurent Celtic.

Poměrně se fotbalistům skotského týmu dařilo i v Evropské lize, když vyhráli svoji skupinu, postoupili přes belgické Antverpy, ale v osmifinále nestačili na pražskou Slavii, se kterou v domácí odvetě, která byla značně vyhrocená, prohráli 0:2.
 

Související obsah

Tento neúspěch však nijak neubírá na sebevědomí Stevena Gerrarda. "Rangers jsou větší klub než většina týmů v Premier League. Myslím si, že bychom skončili do šestého místa,“ vydal trenér skotského týmu překvapivé prohlášení.
 

Nutno dodat, že Gerrard odehrál v nejvyšší anglické lize v dresu Liverpoolu celkem 17 sezon, ve kterých nastoupil do 504 utkání a vstřelil 120 gólů. Tudíž ho nelze podezírat, že by tuto soutěž dostatečně neznal. Pro svá tvrzení tak má asi důvod.


Ze zápasu Rangers - Slavia stále rezonuje moment, po kterém dostal obránce Ondřej Kúdela trest na 10 zápasů od UEFA, proti verdiktu se český stoper odvolal:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události