Fotbal

O volbě předsedy může rozhodnout kostka, přiznal sekretář FAČR

Vladimír Šmicer, Petr Fousek a Karel Poborský by měli kromě sestavování volebního programu začít doma trénovat i hod kostkou. Protože při volbě předsedy českého fotbalového svazu může dojít i k této bizarní situaci, pokud volby skončí nerozhodně. Potvrdil to v prohlášení pro Nova Sport generální sekretář FAČR Jan Pauly.

Tuto debatu totiž vyvolala volba předsedy do Karlovarského krajského fotbalového svazu, o které jsme vás už informovali. Volba mezi Tomášem Provazníkem a Václavem Krondlem dopadla dvakrát nerozhodně 15:15, a tak o vítězi rozhodl až hod kostkou, který Provazník ovládl ve třetím kole, když hodil dvojku. O změně pravidel však na FAČR podle Paulyho neuvažují.


„O změně volebních systémů, ať už na úrovni okresů, krajů, nebo dokonce na národní úrovni, neuvažujeme. Právě naopak to byla poslední změna stanov, kdy jsme k využití kostky přistoupili i při volbě předsedy fotbalové asociace. Bylo to na základě návrhu a důrazu ze strany UEFA, která tento systém využívá při svém volebním postupu taktéž. Je to naprosto běžný postup využívaný v celém světě, minimálně v tom fotbalovém,“ vysvětluje Pauly.


Související obsahPodle generálního sekretáře FAČR však není tento způsob volby častou záležitostí. „Výběr jakéhokoli kandidáta za pomocí losu kostkou je naprosto výjimečná záležitost. V 76 okresních a 14 krajských případech se to stalo letos pouze dvakrát. Je to z důvodu, jaká panuje atmosféra na těchto volbách. V historii, až kam mi paměť sahá, se k tomuto postupu nepřistoupilo nikdy.“
 

Jakub Martinovský, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události