Fotbalová asociace České republiky

Slavia protestuje kvůli schůzce na FAČR. Je to transparentní, tvrdí Pauly

Slavia protestuje kvůli schůzce na FAČR. Je to transparentní, tvrdí Pauly

Slavia se ohradila vůči tomu, že do sídla FAČR byli pozváni pouze někteří kandidáti, a žádala vysvětlení. To ze strany Jana Paulyho přišlo. Karel Poborský se ještě k celé věci nevyjádřil.

V úterý vyšla najevo informace, že sekretář Řídící komise pro Čechy Jan Hořejší uspořádal v sídle fotbalové asociace schůžku Karla Poborského se zástupci třetiligových týmů a divizí. Dále se měli setkání zúčastnit i kandidáti na místopředsedu Adolf Šádek a Martin Malík, aspirant na sekretáře Řídící komise pro Čechy Martin Drobný, generální sekretář Jan Pauly a Miroslav Pelta. Proti tomuto kroku se výrazně ohradili zbylí dva kandidáti, kteří pozváni nebyli, a nově i zástupci Slavie.

Ti na jeho začátku uvedli, že demokratičnost a férovost voleb jsou společně s volbou respektovaných kandidátů a obnovením transparentnosti rozhodovacích procesů základními pilíři, které veřejnost, partneři a sponzoři od fotbalu právem očekávají.

Nelíbilo se jim, že setkání bylo umožněno pouze jednomu kandidátovi. "Volební kampaň organizovaná aparátem FAČR na jeho půdě pro kandidáty výhradně jednoho týmu – kandidáta na předsedu Karla Poborského a místopředsedu Martina Malíka a za účasti generálního sekretáře FAČR Jana Paulyho považujeme za porušení všech výše uvedených principů."

V textu, který Slavia zveřejnila na svých webových stránkách, žádala, aby se k tomu někdo kompetentní vyjádřil. "Žádáme vysvětlení, z jakého důvodu byla tato schůzka organizována na půdě FAČR, jaký byl klíč pro výběr hostů z řad kandidátů na VH FAČR a kdo rozhodl o zapojení aparátu FAČR do volební kampaně."

Nedlouho poté tak učinil sám generální sekretář FAČR Jan Pauly. "Na tom, že se schůzky účastní pouze někteří z kandidátů, není nic netransparentního. Byli pozvaní ti kandidáti, kteří o schůzku se skupinou delegátů požádali. Alespoň tak je mi to známo. Pokud o schůzku zažádá i někdo jiný, bude tomu okamžitě vyhověno," vysvětlil Pauly. 

Související obsah

Pauly se vyjádřil i k tomu, proč byla schůzka naplánovaná do míst, kde sídlí fotbalová asociace. "Ani to, že se schůzka koná v sídle fotbalové asociace, nemá žádný jiný podtext než ten, že sídlo Řídící komise pro Čechy je v sídle fotbalové asociace a tím pádem je logické, že i tato schůzka bude probíhat na tomto místě. Ostatně jsou tím i kráceny náklady, které by vznikly placením nájemného"

Slavia ve svém prohlášení vyzvala k reakci i samotného Karla Poborského. "Chtěli bychom se ho veřejně zeptat, zda takto pojatá volební kampaň je reálným naplněním jeho představy o nové budoucnosti českého fotbalu." Ten se ale k celé záležitosti zatím nevyjádřil.

 

Související obsah

"Fotbal má být férový nejen na hřišti. Jsme hluboce zklamáni z podobného jednání a rádi bychom připomněli, že na hřišti by za podobné jednání mohlo padnout jediné rozhodnutí – červená karta a vyloučení ze hry," zakončili zástupci Slavie své prohlášení.

Generální sekretář FAČR Jan Pauly se vyjádřil ke kontroverzní situaci při volbách

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události