Fotbal

Messi získal 200 milionů sledujících, poté zahájil boj s online diskriminací

Messi získal 200 milionů sledujících, poté zahájil boj s online diskriminací
Lionel Messi Zdroj: Profimedia

Lionel Messi podpořil bojkot sociálních sítí britských klubů, který má upozornit na urážlivé chování na sociálních sítích. “Uvědomme si, že za každým profilem je člověk z masa a kostí,“ píše fotbalista v dlouhém vzkazu.

Messi o víkendu na sociální síti Instagram dosáhl milníku 200 milionů sledujících. Místo oslav se však rozhodl podpořit čtyřdenní stávku britských fotbalových klubů, které v současnosti bojkotují komunikaci na sítích, aby upozornily diskriminaci a rasismus.

 

Argentinský fotbalista k problematice přistoupil po svém a mase fanoušků poslal jasný vzkaz. “Zrovna jsem dosáhl 200 milionů sledujících, ale kvůli tomu, co se dnes děje, to pro mě není důvod k oslavám,“ začal svůj vzkaz.

Ve vzkazu pak připomíná, že za každým účtem je lidská bytost z masa a kostí, která se směje, pláče, raduje se i trpí. “Nikdo si nezaslouží, aby sním bylo zle zacházeno nebo byl urážen. Zažíváme urážky, které neustále gradují a zhoršují se. Nikdo nedělá nic proto, aby to zastavil,“ píše Messi.


Související obsah
Dále ve vzkazu vyjadřuje podporu britskému bojkotu a naléhá na největší světové platformy, jako je Facebook, Instagram či Twitter, aby převzaly iniciativu a učinily kroky proti chování, které omezuje či napadá jednotlivé uživatele v on-line prostoru.


Podívejte se na fantastickou trefu Lionela Messiho z roku 2016:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Noční výsledky NBA: Phoenix zaznamenal už 17. výhru v řadě

Brooklyn Nets –⁠ New York Knicks 112:110, Toronto Raptors –⁠ Memphis Grizzlies 91:98, Phoenix Suns –⁠ Golden State Warriors 104:96, Portland Trail Blazers –⁠ Detroit Pistons 110:92, Sacramento Kings –⁠ Los Angeles Lakers 92:117

Krátká zpráva

Newcastle stále čeká na první výhru, Leeds zapsal důležité tři body

Newcastle remizoval v utkání 14. kola na domácím hřišti s Norwichem 1:1 a zůstává nadále bez jediné výhry. Duel mezi Leedsem a Crystal Palace nabídl jediný gól, v nastaveném čase se z penalty trefil Raphina a Leeds získal drahocenné tři body.