Sport

Britský sport plánuje bojkot sociálních sítí. Bojuje proti násilí

Britský sport plánuje bojkot sociálních sítí. Bojuje proti násilí
Zdroj: Profimedia

Sportovní organizace ve Velké Británii plánují na nadcházející víkend bojkot sociálních sítí, aby tím protestovaly proti online násilí, šikaně a diskriminaci, které se na internetu dějí. Do protestu se například zapojily anglická Premier League, anglická i skotská fotbalová asociace nebo televizní stanice Sky Sports. Protestů se účastní i ženský fotbal v Anglii a Skotsku, ragby, kriket a tenis.

V praxi to znamená, že zmíněné subjekty nebudou od pátečních 15 hodin do pondělní půlnoci přidávat žádné příspěvky na sociální sítě. Jedná se o protest proti online násilí, které se na sociálních sítích děje.

"Jakákoli podoba diskriminace nemá absolutně žádné místo ve skotském fotbale. Online násilí, kterému musí někteří sportovci čelit, je naprosto odporné a nepřijatelné. Skotská fotbalová asociace cítí potřebu ujistit, že ve skotském fotbale je každý vítán. Hráči a příznivci z rozdílných kultur vždycky hráli a vždy budou hrát velmi důležitou roli v naší hře," prohlásil předseda skotské fotbalové asociace Neil Doncaster.

Související obsah

"Sociální média poskytují skvělé služby pro všechny kluby, aby mohly komunikovat se svými fanoušky. Využívají je skvělým způsobem, ale je to rovněž platforma, která umožňuje bezduchým jedincům se projevit. Tito zbabělci se často schovávají pod anonymními účty a je nezbytné proti tomuto bojovat," stálo dále ve vyjádření předsedy skotské fotbalové asociace.

Kromě skotského fotbalu a Premier League se do celé akce zapojila třeba televizní stanice Sky Sports. "Sky Sports stojí za naším fotbalem, kriketem a jinými sportovními partnery, aby sociální sítě dělaly více pro vymýcení nenávisti na internetu a zajistit, aby byly pouze místem, kde budou fanoušci diskutovat a užívat si ty nejlepší sportovní okamžiky bez diskriminace a násilí," stojí v prohlášení televizní stanice.

Bojkot probíhal i v loňském roce v amerických soutěžích. Příčiny a důsledky ale byly úplně jiné:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události