Fotbal

Nedělní virály: Kangova identita, drsný Rittich a Procházkův cop

Nedělní virály: Kangova identita, drsný Rittich a Procházkův cop
Zdroj: Profimedia

Uplynulý týden nabídl opět několik sportovních momentů, které si vysloužily vtipné zpracování a výtvory se virálně šířily internetem. Velkým tématem v Česku bylo nařčení Guélora Kangy z používání falešné identity.

Guélor Kanga je fotbalový záložník, který strávil dva a půl roku ve Spartě a zanechal tu výraznou stopu kvůli skvělé hře i kontroverzní povaze.

Všichni si v tu chvíli mysleli, že Kanga pochází z Gabonu, jenže možná tomu tak vůbec není. Demokratická republika Kongo totiž nahlásila Konfederaci afrického fotbalu (CAF), že Kanga ve skutečnosti pochází z Konga a je mu o pět let více.

Související obsah

Zatímco CAF vyšetřuje, zda bude Kangu či Gabon trestat kvůli nepovolenému startu, v Česku se o celé situaci začalo hojně vtipkovat.

Ve středečním zápase Ligy mistrů zvítězil Manchester City nad PSG i díky tragické zdi Pařížanů. Mahrizova střela prošla skrz zeď a francouzský velkoklub byl v tu chvíli pro smích.

Volba předsedy Karlovarského krajského fotbalového svazu byla nerozhodná, že volbu musel převzít netradiční prvek - hod kostkou.

Zveejnil(a) Denis Daniel dne tvrtek 29. dubna 2021

Související obsah


 

Video ze zápasu druhé Bundesligy mezi Karlsruhe a Hannoverem je sice starší, ale po přesdílení se opět rozšířilo mezi lidmi a nasbíralo téměř pět milionů zhlédnutí. Zieler byl tehdy za svůj nešťastný zásah po druhé žluté kartě vyloučen.

David Rittich pobavil fanoušky svým drsným pozdravem s jedním ze zaměstnanců klubu po výhře nad Vancouverem. Zatímco Wayne Simmonds si s kolegou jen lehce ťuknul, Rittich ho sestřelil hitem jaký dávají hráči při zápase.

Opravdu unikátní golfový úder předvedla Lydia Koová na turnaji v Singapuru. Její rána, která skončila v jamce díky míčku soupeřky, obletěla golfový svět.

Konec týdne přinesl velkou radost pro české fanoušky MMA. Jiří Procházka v hlavním zápase galavečera UFC ukončil Dominicka Reyese, čímž si vysloužil ještě větší pozornost, než kterou před zápasem přilákal jeho účes.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.