Fotbal

Bojkot nepomohl, Sterlinga rasisticky uráželi na internetu. Přijde trest

Bojkot nepomohl, Sterlinga rasisticky uráželi na internetu. Přijde trest
Zdroj: Profimedia

Během minulého víkendu britské sportovní organizace i samotní jednotlivci protestovali proti online násilí a rasismu. Během této doby nezveřejnili na sociálních sítích žádné příspěvky. Neuplynulo ani 48 hodin a objevil se další případ rasismu. Tentokrát byl obětí útočník Manchesteru City Raheem Sterling, který si musel přečíst peprné komentáře na Instagramu.

Stalo se tak po úterním zápase Ligy mistrů proti Paris Saint-Germain, kdy Sterling se svými spoluhráči postoupil do finále Ligy mistrů. Podle mluvčího Facebooku, který vlastní také Instagram, byl rasistický komentář již smazán a byly provedeny kroky k potrestání majitele účtu, který jej zveřejnil.

"Rasistický příspěvek zaslaný Raheemu Sterlingovi je zcela nepřijatelný a na Instagramu ho nechceme. Víme, že rasistické chování je problém, který nevyřešíme přes noc, ale děláme vše pro to, aby naše komunita byla v bezpečí od jakéhokoli násilí," řekl tiskový mluvčí Facebooku.

Související obsah

Sterling musel čelit rasismu už v lednu minulého roku, kdy proti němu dokonce šli dva fanoušci klubu, za který hraje. Oběma byl zakázán vstup na stadion po dobu pěti let. Autor úterního příspěvku si na svůj trest teprve počká.

Sterlingův Manchester City už letos vybojoval jednu trofej, ve finále ligového poháru porazil Tottenham:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události