Silniční cyklistika

Cyklista z děsivého pádu: Přišla mu oprátka pro dítě, potřeboval ochranku

Cyklista z děsivého pádu: Přišla mu oprátka pro dítě, potřeboval ochranku
Zdroj: Profimedia/ kolážtn.cz

Nizozemský cyklista Dylan Groenewegen, který v srpnu způsobil děsivý pád svého krajana v závodě Kolem Polska, prolomil mlčení. V rozhovoru navíc přiznal, že se bezprostředně po incidentu stal obětí výhružek smrti a dokonce potřeboval policejní ochranku.

V srpnu loňského roku všem zatrnulo. Během dramatického finiše v závodě Kolem Polska totiž Dylan Groenewegen v zápalu boje nesportovně natlačil svého krajana Fabio Jakobsena na bariéru, následně oba ve velké rychlosti spadli.

Pro Jakobsena to však málem mělo fatální důsledky. Po pádu ležel v bezvědomí, a dokonce musel být oživován. To Groenewegen si odnesl "pouze" zlomeninu klíční kosti.

Související obsah

Nyní Nizozemec, jenž způsobil děsivý pád, promluvil o chvílích po incidentu a přiznal, že kvůli výhružkám smrti dokonce potřeboval policejní ochranku.

"Existovaly konkrétní a vážné hrozby, a tak jsem několik dní po havárii zavolal policii," přiznal 27letý jezdec, který za incident dostal od Mezinárodní cyklistické unie (UCI) stopku na devět měsíců.

Související obsah

Podle jeho slov mu tak ve schránce skončily jak psané dopisy se smrtelnými výhružkami, tak dokonce oprátka pro jeho ještě nenarozené dítě. "Dostali jsme ručně psané dopisy, ke kterým byla přidána dokonce i smyčka, za kterou jsme měli pověsit naše dítě, až se narodí. Když si přečtete takovou zprávu a uvidíte ten kousek provazu, jste v šoku," přidal cyklista další děsivou vzpomínku.

"Následující dny a týdny tak strážila naše dveře policie. Už jsme nemohli spontánně opustit dům. Pokud jsem chtěl jít na chvíli ven, byl po mém boku důstojník, aby se nic nestalo,“ svěřil se Groenewegen v rozhovoru a následně si postěžoval, jak je dnešní svět zkažený: "V jakém nemocném světě žijeme? Hlavou mi procházely ty nejšílenější věci. Vstávat ráno z postele byla v tom období docela výzva,"

Související obsah

Jezdec stáje Jumbo-Visma následně několikrát vyjádřil lítost nad zraněními, které způsobil svému krajanovi Fabio Jakobsenovi. Nizozemec naštěstí pád přežil. Momentálně absolvoval několik operací, včetně rekonstrukce obličeje a trénuje. Kdy se však vrátí zatím není známo.

Související obsah

To Gronewegenovi trest vyprší v květnu.

Jak hodnotil tento incident bývalý československý cyklista Ján Svorada:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Silniční cyklistika

Důležité Události