Fotbal

Získá fotbalový talent Německo? Zrádce, ozývá se z Chorvatska

Získá fotbalový talent Německo? Zrádce, ozývá se z Chorvatska
Zdroj: Profimedia

Na první pohled možná ne tolik známé jméno, jenže o tohoto 23letého mladíka se momentálně pře německá i chorvatská fotbalová reprezentace. Obránce Stuttgartu Borna Sosa tak musí před Eurem řešit neobvyklé problémy.

Borna Sosa je rodákem ze Záhřebu, který momentálně válí v bundesligovém Stuttgartu.

23letý levý bek svými výkony natolik zaujal, že během pátku proběhla v médiích zpráva, že se Sosa objevil i v nominaci německého národního týmu. Údajně proto, že se trenérovi Joachimu Löwovi povedlo zařídit německé občanství, jelikož maminka fotbalisty Vesna se narodila v Berlíně.

 

Související obsah

To zaskočilo fanoušky Chorvatska, kteří si mysleli, že Borna Sosa patří do tamní reprezentace. Ostatně za Chorvatsko prošel mládežnickými kategoriemi, včetně jednadvacítky. Za seniorskou reprezentaci však ještě nehrál.

"Zrádce," píšou mu naštvaní příznivci.

Jenže všechno je možná trošku jinak. Ostatně sám trenér Chorvatska Zlatko Dalič tuto zprávu částečně dementoval.
 

Související obsah"Pravidelně sledujeme výkony Borny Sosy a určitě patří mezi kandidáty na seniorskou reprezentaci Chorvatska. Kromě toho byl aktivní a úspěšný v mládežnických kategoriích. Očekáváme, že Sosa bude ve Stuttgartu pokračovat v dobrých výkonech a ještě více se přiblíží A-týmu. Každý hráč má samozřejmě právo vybrat si svůj národní tým, pokud jsou tyto možnosti k dispozici,“ prohlásil Dalič. V jakém nároďáku se tak Borna Sosa na Euru objeví, a zdali vůbec, je tak stále nejisté.

Chorvatskému národnímu týmu vévodí fotbalista Luka Modřič:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dallas se udržel, Dončiče dělila asistence od triple doublu

Basketbalisté Dallasu odvrátili semifinálovou blamáž a ve čtvrtém zápase série s Golden State Warriors si připsali první výhru. Domácí Mavericks si v průběhu zápasu udělali pohodlný náskok a před poslední čtvrtinou vedli o 29 bodů. Nakonec vyhráli 119:109 a protáhli sérii minimálně do pátého zápasu. Nejvíce zářil tradičně domácí Luka Dončič. Slovinec zaznamenal 30 bodů, 14 doskoků a 9 asistencí.