Ostatní sporty

Další úspěch vodních slalomářů. Přindiš je novým mistrem Evropy

Český vodní slalom získává další a další medaile. Na aktuálním mistrovství Evropy v italském Ivree získal titul kontinentálního šampiona Vít Přindiš! Navázal tak na titul z roku 2019.

Přindiš zajel skvělou finálovou jízdu. Když projel cílovou fotobuňkou, svítil na ukazateli čas 81,90 sekundy. A u 32letého kajakáře propukla obrovská radost.

Český kajakář ostartoval do finálové jízdy jako čtvrtý a nikdo z dalších šesti závodníků už se před něj nedostal. Nakonec zvítězil o 0,75 sekundy před domácím závodníkem Giovannim de Gennarem.

Neztratili se ani další dva závodníci. Nestárnoucí Vavřinec Hradilek dojel na parádní čtvrté pozici. Na medaili ale ztratil více než tři sekundy. Tu bral nakonec legendární Slovinec Peter Kauzer.

Posledním českým zástupcem byl Jiří Prskavec, ale finále mu nevyšlo podle jeho představ. Po velké chybě skončil sedmý.