Hokej

Nejrychlejší za posledních 25 let: McDavid napodobil Jágra

Nejrychlejší za posledních 25 let: McDavid napodobil Jágra
Connor McDavid (vlevo) a Jaromír Jágr Zdroj: koláž tn.cz / profimedia

Fenomenální Connor McDavid opět přepisoval historické tabulky. V nočním zápase proti Vancouveru zaznamenal stý bod v sezóně. Na tuto bodovou hranici dosáhl v 53 zápasech, čímž dorovnal Jaromíra Jágra.

McDavid se stal prvním hráčem za 25 let, který za tak krátkou dobu na bájnou metu dosáhl. V celé historii soutěže to zvládlo pouze dalších osm hokejistů.

 
 

McDavid je prvním hráčem se sto body v 53 třech zápasech od sezóny 1995/1996. Tenkrát za stejný počet zápasů ovládli kanadské bodování hokejisté Pittsburghu Mario Lemieux (126) a Jaromír Jágr (101).

 

Před zápasem s Vancouverem měl kanadský hokejista 96 bodů. Na ledě jeden gól dal a na tři přihrál. Jeho 99. bod byla asistence na gól Leona Draisaitla, pro kterého to byl jubilejní karierní bod s číslem 500. Na konci druhé třetiny si oba spolupráci zopakovali.

Podívejte se na stý bod Connora McDavida v letošní sezóně:

Hvězdný hokejista za šest sezón v Edmontonu nasbíral už 563 bodů (193+372). Letos je na bilanci 32+68. Už minulý týden odehrál McDavid zápas s pořadovým číslem 400. V tu chvíli měl 556 bodů, čímž překonal Sidney Crosbyho, který za stejnou dobu v Penguins zapsal 554 bodů.

Pokud by letošní sezóna nebyla zkrácená a kapitán Edmontonu by pokračoval ve stejné fazoně, na konci by u jeho jména bylo číslo 158. Což by byl historicky devátý největší počet.

 

Související obsah

Víc bodů zaznamenala jen pětice hráčů - Wayne Gretzky, Mario Lemieux, Howie Morenz, Cooney Weiland a Frank Boucher.

Na jeden z letošních gólů potřeboval Connor McDavid pouze deset sekund:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události