Hokej

Konec slavného kouče. Tortorella se loučí s Columbusem

Konec slavného kouče. Tortorella se loučí s Columbusem
Zdroj: Profimedia

Slavný americký kouč John Tortorella podle serveru ESPN už nebude od příštího roku trenérem Columbusu. Touto sezónou mu skončila smlouva a k prodloužení nedojde.

Tortorella působil na lavičce Blue Jackets šest sezón. Ale ta letošní se vůbec nepovedla. Se svým týmem skončil na posledním místě Centrální divize, když za 56 zápasů získal jenom 48 bodů.

"Bylo to hrozné. Ani nevím, jestli jsme vyhráli dva zápasy za sebou. S jistotou vím, že jsme nevyhráli tři," prozradil trenér. "Hodně s tím bojuju. Byl to pro mě kopanec do zubů," pokračoval.

S Columbusem, který byl jeho šestým týmem v NHL, se 62letý kouč rozloučil vítězstvím nad Detroitem 5:4 v prodloužení. Za šest dlouhých let zvítězil ve 227 duelech, ve 166 odešel jako poražený a 54krát bral bod.

Související obsah

Čtyřikrát svůj tým dokázal dostat do play-off, ale pouze jednou se dostal přes první kolo. Tenkrát to byl obrovský šok. Blue Jackets v v roce 2019 vyřadili Tampu Bay.

Fanoušci se s Tortorellou ale rozloučili parádně. Při zápase skandovali jeho jméno a on nechal všechny trenéry, včetně videokouče, na střídačce.

"Strávili jsme spolu šest let. Hodně jsem se toho od něj naučil. A to jako hráč, tak i jako člověk," pronesl křídelník Cam Atkinson, který byl v Columbusu po celou dobu trenérovo angažmá. Kdo slavného trenéra nahradí zatím není známo.

Mezi legendární zápasy Columbusu patří ten, který se odehrál při loňském play-off. S Tampou prohrál po šesti hodinách:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události