MMA

Naděje pro Muradova? NSA pomůže MMA zápasníkovi získat trvalý pobyt

Naděje pro Muradova? NSA pomůže MMA zápasníkovi získat trvalý pobyt
Zdroj: TV Nova

Nedávno jsme vás na portálu Nova Sport informovali o tom, že české úřady nechtějí zápasníkovi MMA Machmudovi Muradovovi udělit povolení k trvalému pobytu. To se ovšem může změnit. Národní sportovní agentura je totiž připravena uzbeckému zápasníkovi s českým srdcem pomoct.

"Standardně to u sportovců řeší sportovní svazy. Celé rozhodnutí je pak v gesci Ministerstva vnitra," řekl pro Nova Sport tiskový mluvčí NSA Jakub Večerka. Ten však zároveň doplnil, že je agentura připravena Muradovovi pomoct.

"Pokud by se na nás pan Machmud Muradov obrátil s žádosti o pomoc, samozřejmě udeláme vše, co je v našich silách, abychom mu pomohli," říká mluvčí NSA. Tato reakce dala zápasníkovi MMA velkou naději.

Související obsah

"Oni mi nechtějí udělit trvalý pobyt, protože MMA není olympijský sport, takže vlastně nemám nárok," prozradil pro web Nova Sport Muradov. "Jsem ale rád, že se mám kam obrátit a nabídky Národní sportovní agentury využiji," neskrýval nadšení zápasník organizace UFC. 

Muradov tak má naději, že by mohl po pěti letech dostat povolení k trvalému pobytu. Uzbek s českým srdcem totiž o něj neustále žádá. "Platím daně, sociální, zdravotní. Nechápu, v čem je problém. Narodila se mi dcera, tak jsem požádal o přechodný pobyt. Mám tady v Česku ženu, žijeme spolu, máme tu dítě a já nechápu, o co jde," řekl dříve. V Česku žije se zpěvačkou Monikou Bagárovou. Nedávno se páru narodila dcera. 

Celou situaci ohledně trvalého pobytu budeme i nadále sledovat. Snad opět brzy uvidíme zápasníka organizace UFC na eventech s vlajkou České republiky. V současné situaci si ji tam Muradov brát nebude. 

Muradov je opravdu tvrdý chlápek. S tímto bolestivým zraněním nastoupil do zápasu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události