MMA

Muradov má novou smlouvu v UFC, českou vlajku ale zvedat nebude

Muradov má novou smlouvu v UFC, českou vlajku ale zvedat nebude
Machmud Muradov | Zdroj: profimedia.cz

Machmud Muradov podepsal ve čtvrtek novou smlouvu s UFC na čtyři zápasy, díky které si finančně polepší. Sám se v minulosti nazýval jako Uzbek s českým srdcem, ale českou vlajku už nad hlavu zvedat nebude. Je totiž naštvaný na úřady, které mu už pět let nechtějí potvrdit trvalý pobyt, a to ani poté, co zde založil rodinu.

Muradov (25-6) v roce 2019 podepsal s UFC smlouvu na čtyři zápasy, ale nyní již po třech z nich dostal nabídku na lepší smlouvu na další čtyři zápasy, kterou s radostí podepsal.

"Další zápas proběhne pod novou smlouvou, takže lepší podmínky, lepší peníze, a hlavně je vidět, že o mě UFC má zájem," uvedl spokojený Muradov pro Nova Sport.

Související obsah

DOMOV V UZBEKISTÁNU

Přestože tady v Česku založil Muradov rodinu, stále nezpomíná, že jeho domovem je Uzbekistán, a ani tato bývalá část Sovětského svazu na něj nezapomíná.

"Vidím, jak u mě doma v Uzbekistánu roste ten respekt lidí, milují to, co dělám, a podporují mě lidé i stát. To pro mě hodně znamená. V Česku mám kamarády, dceru, gym, který miluju, je to tady můj druhý domov, ale první domov je Uzbekistán. Tam jsem se narodil a vyrostl," připomněl svůj původ.

Související obsah

"Česko pro mě udělalo moc, ale pocházím z Uzbekistánu, tam je i ten přístup lidí jiný. Neříkám, že chci něco zadarmo, ale kamkoliv přijdu, tak tam si ode mě nechtějí brát peníze, od restaurací až po parkování," prozradil, jak moc si ho lidé v Uzbekistánu váží za jeho výkony i jeho chování.

PROBLÉMY S ÚŘADY

Přestože má zápasník s čtrnácti výhrami v řadě Česko velmi rád, je na tuto zemi částečně naštvaný. "Tady mi už pět let nedávají trvalý pobyt. Požádal jsem o něj, platím daně, sociální, zdravotní, ale ptám se: 'Proč nedostávám papíry?‘ nechápu, v čem je problém. Narodila se mi dcera, tak jsem požádal o přechodný pobyt. Mám tady v Česku ženu, žijeme spolu, máme tu dítě a já nechápu, o co jde," řekl rozzlobeně.

Aby tu mohl Muradov zůstat, musí čtyřikrát ročně žádat o další povolení. "Každé tři měsíce musím na cizineckou policii, kde čekám tři až pět hodin, a tam dostávám do pasu vízum na tři měsíce. Na to vyjádření (ohledně trvalého pobytu) čekám už pátý rok," podělil se o svou pravidelnou starost.

 

Zdroj: Profimedia

"Miluji Česko, miluji Prahu, miluji ty lidi tady, kamarády tu mám Čechy a Češky, ale k Česku jako státu nemám úctu. Proč mi nemohou dát papíry? Já nepotřebuji nic, nechci občanství, jsem občan Uzbekistánu a na to jsem hrdý, ale na to, že jsem tady, platím daně, zdravotní a sociální mi nechtějí dát papíry. Proto jsem se rozhodl, že nebudu českou vlajku ani zvedat. Za co? Za to, že mě tady takhle trápí?" položil řečnickou otázku.

Českou vlajku chtěl mít v kleci při svém posledním souboji s Andrewem Sanchezem, ale v Abú Zabí směli mít bojovníci jen jednu vlajku, takže si Muradov vzal pouze tu uzbeckou. Avšak při předchozích dvou příležitostech v UFC hrdě nosil i českou vlajku.

Související obsah

I přes tyto byrokratické problémy Muradov zůstává stále pozitivní. "Mám krásnou ženu, mám dítě, které miluji, což je pro mě největší radost. V Uzbekistánu mám zdravou rodinu, dělám to, co miluji, a to, že mi nějaký de**l nedá papíry, s tím nic nenadělám," dodal na závěr.

Po svém posledním vítězství v UFC Mach přeskočil klec a šel rovnou za šéfem UFC Danou Whitem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události