Hokej

Hokejistou sezony je Stránský! Dvě ceny dostal statečný Vrána

Hokejistou sezony je Stránský! Dvě ceny dostal statečný Vrána
Zdroj: Profimedia

Třinečtí hokejisté letos ovládli českou extraligu a nyní zabodovali i co se týče individuálních trofejí. Nejlepším hráčem sezony byl vyhlášen Matěj Stránský a kapitán Ocelářů Petr Vrána získal hned dvě ocenění.

O ceně pro nejlepšího hráče sezony rozhodují sami hráči a jako toho nejlepšího zvolili třineckého Matěje Stránského. Ten v padesáti zápasech základní části nasbíral 52 bodů (30+22) a v play-off jich přidal dalších 15 v šestnácti zápasech (5+10).

To kapitán Třince dostal hned dvě ceny. Byl vyhlášen nejlepším hráčem play-off, ve kterém dal dva góly, na dalších devět nahrál, a dovedl svůj tým k titulu. Kromě toho dostal cenu za oddanost hokeji, jelikož se jen pár kol před koncem základní části musel vypořádat se smrtí své manželky.

Související obsah

Třinec ovládl také cenu pro nejlepšího trenéra, kterým se stal Václav Varaďa, a slovenský obránce Martin Gernát byl vyhlášen nejlepším bekem soutěže. Alespoň cena pro nejlepšího brankáře putuje do týmu poraženého finalisty z Liberce, jelikož nejlepším maskovaným mužem se stal Petr Kváča.

Příští rok si extraligu zahraje i Kladno, takto Rytíři slavili po vyhraném finále:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události