Fotbal

Gerrard se dočkal. Byl vyhlášen nejlepším trenérem Skotska

Gerrard se dočkal. Byl vyhlášen nejlepším trenérem Skotska
Zdroj: Profimedia

Trenér skotských Rangers Steven Gerrard se za svou práci dočkal ocenění trenéra roku. O jeho vítězství rozhodli skotští fotbaloví novináři. Anglický kouč dovedl svůj tým po deseti letech k titulu.

Stalo se tak v jeho třetí sezóně na lavičce slavného klubu. To je zřejmě hlavní důvod, proč v Česku aktuálně ne příliš oblíbený muž ocenění získal.

Svůj tým navíc dovedl také do osmifinále Evropské ligy, který byl v hodně diskutovaném dvojzápase vyřazen pražskou Slavií.

Samotný Gerrard má z ocenění obrovskou radost. "Ocenění si velmi vážím. Ale není to jenom moje práce. Je to zásluha všech zaměstnanců," chválí kolegy.

Související obsah

"Myslím, že už při první tiskové konferenci jsem říkal, že mezi mnou a týmem cítím spojení. Dlouho jsem tento tým obdivoval," prozradil dále Gerrard.

Zatímco Rangers zajistil už 55. ligový titul, v domácích pohárech se mu nedařilo. Vypadl ve čtvrtfinále obou ostatních soutěží.

Související obsah

Mezi nejlepšími trenéry se umístili ještě Cullum Davidson ze St. Johnstone, reprezentační kouč Steve Clarke a David Martindale z Livingstonu.

Připomeňte si kontroverzní odvetu mezi Rangers a Slavií z osmifinále Evropské ligy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události