Větší šance pro Plíškovou! Světová jednička musela odstoupit

Ashleigh Bartyová musela z Italian Open odstoupit Zdroj: Profimedia

Světová jednička Ashleigh Bartyová odstoupila z turnaje v Římě, kde skrečovala během druhého setu ve čtvrtfinále s Američankou Gauffovou. Ta automaticky postoupila do semifinále.

Australanka vyhrála první set 6:4 a v tom druhém vedla již 2:1. Odstoupila poté, co měla problémy s rukou. Vznikly i spekulace ohledně toho, zda se světová jednička bude účastnit French Open, který startuje na konci měsíce.

Bartyová si vzala kompresní rukáv na pravou ruku, ale po chvilce utkání stejnak skrečovala. Ashleigh tak nenavázala na finálovou účast na madridském turnaji, kde prohrála se Sabalenkovou. Sedmnáctiletá soupeřka Gauffová tak postoupila do semifinále, kde se představí poprvé ve své kariéře pod hlavičkou WTA. Soupeřkou bude lepší z dvojice Swiateková - Svitolinová.

Karolíně Plíškové tak vzrostly šance na výhru. Na turnaji v Itálii postoupila do semifinále po úmnorné bitvě s Ostapenkovou. V sobotu ji čeká Chorvatka Petra Martiničová.