Djokovič vyhrál dva tříseťáky v jeden den, Plíšková je v Římě opět ve finále

Velmi náročný program měla dnes světová jednička Novak Djokovič. Nejdříve musel otáčet utkání proti Řekovi Tsitsipasovi, když byl zápas v pátek přerušen za stavu 4:6 1:2 v jeho neprospěch a o pár hodin později svedl další těžký duel, tentokrát s domácím Lorenzem Sonegem, kterého po skoro třech hodinách porazi 6:3 6:7 6:2. Dařilo se i Karolíně Plíškové, která postoupila do finále v Římě třetí rok po sobě.

Djokovič s Tsitsipasem rozehráli své čtvrtfinále již v pátek, ale během druhého setu se zápas musel kvůli dešti přeložit na sobotu. Tsitsipas nastoupil s vedením 6:4 a 2:1 s brejkem.

Srb za stavu 3:4 vyhrál dlouhý gem díky pátému brejkbolu a následně dokázal tři odvrátit. Při vedení 6:5 se Djokovič dostal ke čtyřem brejkbolům, které byly zároveň setboly, a napočtvrté tuto šanci využil.

Rozhodující sada nabídla špičkový napínavý tenis plný dramat. Ve většině gemů se tenisté dostali k brejkbolům a když za stavu 4:4 Řek sebral soupeři podání, měl Djokovič opět namále. V tu chvíli ale světová jednička zařadila na vyšší rychlost a vyhrála tři gemy v řadě, tedy i celý zápas.

Maratonské drama, které se protáhlo do dvou dnů trvalo celkem tři hodiny a osmnáct minut, ale zasloužený odpočinek na Djokoviče nečekal, právě naopak. Soupeřem mu byl domácí hráč Lorenzo Sonego, se kterým svedl další těžký duel. První set sice pohodlně vyhrál 6:3, ale další průběh nabídl podstatně vyrovnanější podívanou.

Do stavu 5:5 si oba hráči drželi podání, ale poté se Srbovi podařilo soupeře brejknout a na svém podání mohl utkání ukončit. To se ale nepovedlo. Sonego odvrátil dva mečboly a nasměroval set do tajbrejku, který následně vyhrál.Třetí set už byl plně v režii světové jedničky, která jej vyhrála 6:2. Ve finále se Djokovič utká se svým velkým rivalem, Rafaelem Nadalem. Tento ikonický duel se uskuteční už po sedmapadesáté.

V ženském turnaji v Římě si semifinále zajistila Iga Swiateková výhrou nad Elinou Svitolinovou. Již do finále postoupila Karolína Plíšková. V prvním setu smetla Chorvatku Martičovou 6:1 a vypadalo to na hladký průběh.

Jenže v druhé sadě za stavu 3:3 prohrála svůj servis a nakonec ztratila podání ještě jednou a padla 3:6. Rozhodující set zahájila Plíšková dvěma vyhranými gemy, jenže následně dva v řadě ztratila. Od té doby ale byla téměř bezchybná, v sadě zvítězila 6:2, díky čemuž postoupila potřetí v řadě do finále. Loni ve finále Plíšková podlehla Simoně Halepové, předloni v Itálii triufmovala. Letos se o titul utká s Polkou Swiatekovou, která v semifinále vyřadila Cori Gauffovou.