Ragby

Francie jde proti světu: Transgender hráči mohou hrát mezi ragbistkami

Francie jde proti světu: Transgender hráči mohou hrát mezi ragbistkami
Ragbyové míče | Zdroj: Profimedia

Francouzská ragbyová federace rozhodla. Transgenderové budou moci od příští sezóny hrát mezi profesionálkami. Rozhodnutí jde ovšem proti nařízení nadnárodní asociace World Rugby.

Rozhodnutí FFR padlo v pondělí. Muži, kteří se cítí být ženami, budou moci od příští sezony hrát profesionální ragby mezi ostatními hráčkami. A to za podmínky, že doloží hormonální léčbu trvající alespoň 12 měsíců a hladina testosteronu nepřesáhne uričtou hranici testosteronu (5 nanomol na litr).

 

“Ragby je sport se společnými hodnotami, bez rozdílu pohlaví, původu či náboženství. FFR je proti jakékoliv formě diskriminace,“ vysvětlil více prezident Francouzské ragbyové federace Serge Simon.


Související obsah

FFR se stala první národní federací ve Francii, která transgenderovým ženám umožní start na poli profesionálního sportu. Rozhodnutím přitom šla proti vyhlášce nejvyšší ragbyové asociace. World Rugby minulý rok s ohledem na zdraví hráčů a hráček rozhodla, že prolnutí není možné.


Související obsah


 

“Bezpečí a spravedlivost by hráčkám při kontaktním ragby s transgenderovými jedinci nemohly být zaručeny,“ vysvětlovala World Rugby výsledky několikaměsíčního výzkumu.

VIDEO: Francouzský nároďák letos těsně nedosáhl na titul v Six Nations. V klíčovém zápase však porazila šampiona Wales, a to závěřečnou akci zápasu:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události