Fotbal

Barcelona se topí v dluzích. Nový prezident vyjednal obří půjčku

Barcelona se topí v dluzích. Nový prezident vyjednal obří půjčku
Zdroj: Profimedia, koláž TN.cz

Španělský gigant FC Barcelona se topí v obřích dluzích. S příchodem nového prezidenta by se ale vše mohlo obrátit k lepšímu. Joan Laporta se dohodl s investiční bankou Goldman Sachs na půjčce ve výši 500 milionů eur (téměř 13 miliard korun).

Podle katalánského deníku L’Esportiu by tato půjčka měla stabilizovat finanční situaci klubu pro příští dva roky. Barcelona několik posledních měsíců balancovala na hraně bankrotu.

Barcelona se do špatné finanční situace dostala kvůli velmi špatnému hospodaření minulého prezidenta Bartomea a hlavně kvůli pandemii koronaviru. Pandemie výrazně zrychlila finanční problémy Barcelony a kvůli ní vyšplhal její dluh až na hranici téměř 1,2 miliardy eur (přes 30 miliard korun).

Barcelona doufala v jednu z možností finanční injekce v podobě vstupu do Super Ligy, to by jí zajistilo 350 milionů eur (téměř 9 miliard korun). Kolaps a rychlé zrušení Super Ligy ale donutilo Barcelonu zajistit si finance jiným způsobem.

 

Související obsah

Klub by měl také pracovat na zmenšení platové zátěže a prodávání vysoce placených hráčů. Jeden ze zdrojů z vedení klubu ovšem zároveň ujistil fanoušky, že Barcelona vyjednala půjčku za velmi výhodných podmínek a plánovaná rekonstrukce Camp Nou tak není v ohrožení. Zdroje amerického zpravodajství ESPN také tvrdí, že Laporta plánuje přívést posily před novou sezónou, aby byl tým připraven bojovat o vítězství v domácí lize i Lize mistrů.

Barcelona se snažila minimalizovat ztráty už na konci loňského roku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události