La Liga

Velké drama ve Španělsku. Barcelona ze hry, po titulu sahá Atlético

Pořádné drama se odehrálo v předposledním kole španělské ligy. Po všech odehraných zápasech je jasné, že v boji o titul zůstává pouze Atlético Madrid a Real Madrid. Barcelona je po prohře s Celtou Vigo ze hry definitivně venku.

Až do 68. minuty utkání Realu Madrid proti Bilbau se situace nejlépe vyvíjela pro Atlético Madrid. Oba týmy z hlavního města hrály do té doby vyrovnaně, což svěřence Diega Simeoneho stále drželo v dvoubodovém náskou na svého městského rivala. Barcelona v té době hrála nerozhodně s Celtou Vigo, takže na Real ztrácela další dva body.

Poté se však situace změnila. Casemiro našel ve vápně úplně volného Nacha Fernándeze, který střelou do prázdné branky poslal Real do vedení. V této chvíli byl na prvním místě Real. Oba týmy sice měly stejný počet bodů, ale pro Bílý balet hraje lepší vzájemná bilance.

O pár minut později se situace pro Atlético ještě více zkomplikovala, a to v jejich vlastním zápase. Osasuna se totiž dokázala prosadit z jejich první šance v zápase, kdy prudkou hlavičkou skóroval Ante Budimir. Celou situaci navíc zkoumal videorozhodčí, jestli míč překročil brankovou čáru.

V tuto chvíli ztrácelo Atlético na Real jeden bod. Potřebovalo tedy, aby zápas vyhrálo nebo doufat, že Real vedení neudrží. Povedla se první varianta. Góly Renana Lodiho a Luize Suaréze se podařilo utkání zvrátit ve prospěch Atlética.

Real Madrid vedení udržel a naopak Barcelona padla s Celtou Vigo. To znamená, že k jistotě titulu potřebuje Atlético vyhrát na hřišti Valladolidu. Pokud by jakkoli ztratilo, dá tak šanci Realu uzmout mistrovský titul na poslední chvíli. Barcelona už je ze hry definitivně venku.

34., 47., 79. Bacca, 66. Moreno

Fanoušci Manchesteru City už v Anglii titul slavit mohou.

K tématu La Liga

Třinec je v čele extraligy, Sparta padla v nájezdech

Hokejisté Třince dokázali v rámci 8. kola Tipsport extraligy porazit Vítkovice 4:1 a dostali se do čela tabulky. Druhé jsou jen o skóre Pardubice, které zvládly ve středečním zápase porazit Spartu v samostatných nájezdech 2:1.