Hokej

Místo hymny Čajkovskij a jiné změny. Takhle se představí Rusko na MS

Místo hymny Čajkovskij a jiné změny. Takhle se představí Rusko na MS
Zdroj: Profimedia/IIHF/ kolážtn.cz

Až v pátek nastoupí česká hokejová reprezentace do souboje s Ruskem na mistrovství světa, bude na straně našich rivalů leccos jiné. Rusové totiž po rozhodnutí Sportovního arbitrážního soudu (CAS) nesmí hrát pod státní vlajkou ani používat státní hymnu.

CAS vyměřil ruským sportovcům dvouletý trest za obcházení dopingových pravidel a manipulaci s výsledky testů. To znamená, že se Rusové nesmí prezentovat na velkých sportovních akcích pod hlavičkou ruského státu, kromě MS v hokeji se to týká i olympijských her nebo třeba MS ve fotbale v příštím roce. Samotný trest platí od prosince 2020 do prosince 2022.


Ruský hokejový tým se na tak světovém šampionátu v Rize představí v netradiční podobě.

Dresy

Na ruských dresech bude chybět klasický znak, tedy dvouhlavý orel. Místo něho bude hokejové uniformy zdobit logo Ruského olympijského výboru.

 

Zdroj: iihf.com


Zdroj: iihf.com

Název a vlajka

Ruský olympijský výbor je pak i samotný název reprezentace (v anglické zkratce ROC). Co se týče ruských vlajek, tak ty jsou na šampionátu zakázány. Používat se můžou pouze ty s logem ruského výboru.


Zdroj: Profimedia


Hymna

Hokejisté si na MS neposlechnou ani ruskou státní hymnu. Tu nahradí úryvek z klavírního koncertu Piotra Iljiče Čajkovského. Původně chtěli Rusové zahrát ikonickou Kaťušu, tu ale Sportovní arbitrážní soud zamítl. 

O trestu pro Rusko za dopingovou kauzu jsme vás informovali také ve Sportovních novinách:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události