MMA

Dvořák před UFC: Váha jde dobře. Nechápu, co Amerika dopustila s LA

Českého MMA zápasníka Davida Dvořáka čeká o víkendu třetí souboj v UFC. Pár dní předtím poskytl Nova Sport rozhovor o tom, jak se cítí, jak bojuje s váhou, či jak je zklamán z města Los Angeles.

Dvořák se ve svém třetím souboji v UFC utká s Raulianem Paivou, jenž je v žebříčku o jednu pozici níže než český bijec. "Undertaker" může v případě výhry natáhnout vítěznou sérii na fantastických 16 zápasů.

Jaké bylo Los Angeles, co vás v Americe nejvíce překvapilo?

Co mě překvapilo a šokovalo bylo centrum LA. Já jsem tam byl před šesti lety a bylo to relativně krásné a čisté město s turisty, krásné pláže, v noci jsme chodili po centru do těch nejvyšších mrakodrapů, v parcích byly houpací sítě, kde jsme odpočívali a celkově se mi tam líbilo. Teď mi to ale připadá jako Mogadišu (hlavní město Somálska), je to fakt úlet, co se tam za těch šest let stalo.

Nechápu, jak je možné, že Amerika vůbec dopustila, aby se něco takového stalo. Když pominu ty okrajové části, které jsou hezké, tak všude jsou bezdomovci, kriminalita, do centra jsme se ani jednou nedostali, všichni nám to rozmlouvali a zakazovali, protože podle těch lidí máte padesátiprocentní šanci, že se vrátíte. Střílí se tam, zabíjí se každý den, všude je bordel, takže to centrum je úplný masakr.

Související obsah

Máte z celého pobytu v USA nějaký netradiční zážitek?

Netradiční pro mě bylo, že jsem viděl lesní požár, opravdu obrovský lesní požár, který jsem v životě takový neviděl. Shořelo strašně moc hektarů, všude tam byly helikoptéry, bylo tam nasazených asi 400 hasičů, přes 500 domů bylo evakuovaných. Smutné je, že to někdo podpálil úmyslně. Nevím, co s takovým člověkem můžou udělat. Muselo to stát miliony, zemřelo tam určitě spousta zvířat.

Jaký byl váš program po přesunu do Las Vegas?

Jsme v Las Vegas, kam jsme večer dorazili. Máme za sebou testy na covid, už i výsledky a všichni jsme zdraví. Máme za sebou jeden trénink plus mediální povinnosti, kterých je moc. Dával jsem to na svůj Instagram, jaký je můj středeční denní plán. Těch povinností je dost a každý den mám ještě dva tréninky.

Jak vám jde shazování váhy? (limit netitulového zápasu je 57.2 kg)

Váha je v pořádku, vážím 61,7 a chtěl bych ještě za ty dva dny zhubnout přibližně těch 700 gramů, abych se dostal pod 61 kilo, a to by mi na čtvrtek večer stačilo, abychom pak mohli začít odvodňovat. Takže si myslím, že všechno zatím probíhá podle plánu.


Bezpečnostní opatření by měla být přísnější, jak to vnímáte?

Nevím, jestli jsou přísnější, nebo ne. Zaráží mě, že jsme otestovaní, ale nesmíme vůbec odejít z hotelu, nesmíme do bazénu, nesmíme vlastně nikam pryč. Můžeme jen s jejich řidiči a jen kam nás oni pustí, což jsou předem určená místa, kterých je opravdu málo, takže se člověk nikam na výlet nedostane, ani na kafe. Dokonce klíčky od auta, kterým jsme přijeli, nám rovnou zabavili, aby se náhodou nemohlo stát, že si to auto vezmeme a odjedeme.

Zdroj: Profimedia

Váš zápas se přesunul na hlavní kartu, jak to vnímáte?

Pro mě je to po dlouhé době poprvé. Když jsem měl poslední zápas v OKTAGONU, tak jsem byl na prelims, na obou zápasech v UFC jsem byl také na prelims, takže je super být na hlavní kartě. Dokonce ještě přede mnou bude nastupovat jméno jako Jack Hermansson, což je legenda legend, to je pro mě skvělý zážitek. S tím je spojeno více mediálních povinností, takže více lidí se o mně dozví, více lidí bude vědět o České republice. Věřím tomu, že až vyhraju, tak mě zase hodí na hlavní kartu, což je skvělé.

Už jste se viděl s vaším soupeřem?

Ještě jsem ho neviděl, ale myslím, že se dneska potkáme, protože já jedu do Performance institutu v 7:15 a on tam v 7:30 končí, takže se tam asi potkáme. Těžko říct, jak to bude probíhat, kámošit se s ním nejdu, jdu prostě vyhrát zápas a pokud se bude chtít bavit, tak se můžeme bavit po fightu, s tím nemám vůbec žádný problém.

Související obsah

Do zápasu zbývá už jen pár dní, jaké jsou vaše pocity, jste nervózní?

Strašně moc se těším. Chci ukázat, co jsem se naučil, chci si zase zazápasit tady na největší scéně, což bude další nová zkušenost a další krok v cestě na vrchol. Jdeme si to společně užít a já doufám, že bude co nejvíce lidí sledovat, fandit a společně zvedneme českou vlajku nahoru.

Dvořák chce v UFC navázat na parádní Procházkovu výhru, soupeř si na něj ale věří:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události