Ostatní sporty

Bernal si na Giru upevnil vedení, 14. etapu vyhrál Fortunato

Na závodníky čekala možná nejnáročnější etapa letošního Gira. A to z jednoho prostého důvodu. V závěru je čekalo nejtěžší stoupání letošního ročníku na vrchol Monte Zoncolan. Tam byl nejrychleji Lorenzo Fortunato. Růžový dres si upevnil Egan Bernal.

Čtrnáctá etapa měřila dlouhýhch 205 kilometrů a všichni jezdci věděli, že je čeká vůbec nejnáročnější stoupání letošního ročníku. Ale nešlo pouze o závěrečný kopec.

Nejprve přišlo poměrně snadné stoupání čtvrté kategorie, následně přišla sprinterská prémie a poté to všechno začalo. Na 147 kilometru přišlo stoupání na Forcella di Montere Rest, které mělo 10 a půl kilometru s průměrným sklonem 5,9 %.

Jenže to nejtěžší na závodníky teprve čekalo - Monte Zoncolan. Cyklisty čekalo v průměru 14% stoupání a v jednu chvíli dokonce mělo 27 %!