MMA

David Dvořák má třetí výhru v UFC! Soupeře uškrtil jednou rukou

I třetí výprava Davida Dvořáka na UFC má šťastný konec. Český zápasník si ve Vegas poradil s Juancamilem Ronderosem a v nejprestižnější MMA lize světa předvedl první ukončení před limitem.

Už při nástupu sálala z Dvořáka (20-3) válečnická energie a rychle po zaznění gongu dostál pozice favorita. Na soupeře s opačným gardem tlačil a několikrát ho zaskočil tvrdým úderem. Osudová rána přišla ve druhé minutě, kdy z ústupu trefil tvrdou zadní.


 

Otřesený Ronderos (4-1) chtěl duel na chvíli svázat na pletivu, ale Dvořák útok hravě ubránil a z pozice vytěžil maximum. Boj se přenesl na zem a Hrobník zaujal soupeřova záda. Po pár vteřinách nasadil škrcení rear naked choke, které však chytil jen jednou rukou. I tak však soupeři nezbylo než v čase 2:18 odklepat.

Původně měl Dvořák zápasit s Raulianem Paivou (20-3). Ten se však během náročného shazování do limitu 56,7 kg dostal na hranici svých možností a skončil v nemocnici. Den před zápasem tedy hrozilo, že několikaměsíční příprava českého ranaře přijde vniveč, UFC ale na poslední chvíli našlo náhradu v podobě Kolumbijce Ronderose, ani ten však narychlo váhový limit splnit nedokázal.


Související obsah


 

Ronderos naposledy zápasil v roce 2019, kdy obhájil titul v organizaci WXC. V UFC debutoval, a tak se Dvořákův duel posunul z hlavní karty na úvodní kartu Prelims. To však nic nemění na tom, že Dvořák obhájil devítiletou neporazitelnost, připsal si 16 vítězství v řadě, a hlavně třetí úspěch v UFC, který ho zase posune v žebříčku muší váhy.

 

Související obsah


 

V pozápasovém rozhovoru Dvořák neskrýval své rozhořčení s původním soupeřem Raulianem Paivou. "Hodně se na něj zlobím. Je to neprofesionál. Ještě bych pochopil, že se mu to stane jednou, ale tohle už je druhý zápas, co nenavážil a co jsem slyšel, tak dokonce třetí. Ten frajer v téhle váze nemá co dělat," pronesl na jeho adresu.


Výsledky UFC Fight Night 188/ UFC Vegas 27:

Rob Font poráží Codyho Garbrandta na body

Carla Esparzaová poráží Yan Xiaonan ve 2. kole KO/TKO.

Jared Vanderaa poráží Justina Tafu na body

Norma Durmontová poráží Feliciu Spencerovou na body

Ricardo Ramos poráží Billa Algeoa na body

Jack Hermansson poráží Edmena Shahbazyana na body

Ben Rothwell poráží Chrise Barnetta ve 2. kole submisí

Court McGree poráží Cláudio Silvu na body

Bruno Silva poráží Victora Rodrigueze v 1. kole KO/TKO.

Joshua Culibao poráží Sha Yilana na body

David Dvořák poráží Juancamilo Ronderose v 1. kole submisí

Damir Ismagulov poráží Rafáela Alvese na body

 

VIDEO: Dvořák a jeho tým si i během závěrečné fáze shazování našli čas a poslali pozdrav českým hokejistům, kteří v Rize bojují na světovém šampionátu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události