Hokej

Naše číslo 8, tak v Anglii krásně vzpomínají na Marka Trončinského

Naše číslo 8, tak v Anglii krásně vzpomínají na Marka Trončinského
Zdroj: Twitter @Simmsey

Velice krásnou a příjemnou vzpomínkou se prezentoval hokejový klub Sheffield Steelers, který oplakává ztrátu bývalého hráče Marka Trončinského. Dvaatřicetiletý obránce zemřel v sobotu 22. května.

Rodák z Ústí nad Labem strávil v Anglii sezónu 2019/20. Celkem odehrál třiačtyřicet utkání, kde si udržel téměř bod na zápas. Dal dvanáct branek a přidal třicet asistencí. V Sheffieldu byl velice oblíbený.

Související obsah

 


Podle klubového webu se Trončinský měl do Anglie vrátit po ročním působení v Rumunsku. “Měl skvělou povahu, stále se usmíval a neustále vtipkoval se spoluhráči,” pronesl trenér Steelers Aaron Fox.


“Opravdu smutný den, hokejový svět ztratil skvělého hráče. Odpočívej v pokoji, Trone,” dodává klubový web britského mužstva. "Naše skvělé číslo osm," pokračují sociální sítě Sheffieldu.

Náhlému odchodu českého obránce nerozumí ani fanoušci britského týmu, kde se stal Marek velice oblíbený. “Jsem šokován, opravdu strašné novinky pro nás, jeho manželku i rodinu, ale také pro celý hokejový svět,” napsal fanoušek Richard.


Na ofenzivního beka, který se nebál přitvrdit, si vzpomněl hokejový Litvínov, Liberec či Třinec. V rodném Ústí nad Labem dokonce vzniklo pietní místo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události