Fotbal

Skvělé gesto Haalanda: S rozhodčím si vyměnil dres, ten je nucen skončit

Skvělé gesto Haalanda: S rozhodčím si vyměnil dres, ten je nucen skončit
Zdroj: Profimedia

Krásný moment se odehrál po konci posledního kola Bundesligy, ve kterém Dortmund na domácím hřišti přehrál Leverkusen a zakončil sezónu sérií sedmi výher v řadě. Po utkání hlavní hvězda Erling Haaland měnil dres s uznávaným rozhodčím Manuelem Gräfem, který musel ukončit kariéru.

"Tohle je vtip," komentoval nucený odchod do důchodu německého sudího sportovní ředitel Dortmundu Michael Zorc. Gräfe je nejlepším a nejuznávanějším rozhodčím v Německu, který pískal největší akce nejen v domovské zemi, ale také ve světě.


Německý svaz nechce starší rozhodčí a dbá na to, aby tomu tak opravdu bylo. Gräfemu bude v září 48 let. Uznávaného a oblíbeného sudího se zastává široká veřejnost, jeho poslední utkání bylo emotivní.

Pod svým rozhodcovským dresem měl rozhodčí tričko s fotkou své rodiny a popiskem "danke". Děkoval tak nejspíše své manželce a dětem za podporu. Vše bylo vidět poté, co si s hvězdným Erlingem Haalandem vyměnil trikot a poté si s ním udělal také fotku.

Související obsah

Manuel Gräfe měl možnost ještě jednou ukázat na penaltový puntík, neboť hosté snižovali v poslední minutě na rozdíl dvou branek. V Bundeslize odpískal 290 utkání. 

Borussia Dortmund porazila Bayer Leverkusen 3:1 a zakončila sezónu na třetím místě. Hosté po velkém propadu udrželi alespoň Evropskou ligu.

Leverkusen se letos představil i v Evropské lize, daleko ale nedošel: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

České házenkářky se o překvapení nepostaraly. Na úvod MS nestačily na Němky

Česká házenkářská reprezentace odstartovala mistrovství světa prohrou s favorizovaným Německem v poměru 21:31. Nejlepší českou střelkyní byla Dominika Zachová, která se trefila čtyřikrát. V dalším utkání hrají svěřenkyně Jana Bašného s Maďarskem.