Fotbal

Rasismus v Premier League: Policie zatýkala, klub se omluvil

Rasismus v Premier League: Policie zatýkala, klub se omluvil
Zdroj: Profimedia

Anglická fotbalová Premier League má za sebou další rasistickou kauzu, která ale našla rychlé řešení. Fanouška Wolverhamptonu po urážení Ria Ferdinanda zatkla policie a dostal doživotní zákaz vstupu na stadion.

K incidentu došlo v posledním kole Premier League, kdy Manchester United zavítal na stadion Wolverhamptonu. Tam si fanoušci mohli užít fotbal poprvé po více než roční pauze, jenže jeden z fanoušků se rozjel až moc.

Policie potvrdila, že zatkla 31letého muže, který dělal rasistické gesto směrem k Riu Ferdinandovi, bývalému hráči United, jenž byl na stadionu v roli televizního experta.

"Měl bys být vyloučen z fotbalu a dovzdělán. Přijď za mnou a já ti pomůžu porozumět, jaké to je, být rasisticky urážen," napsal Ferdinand vzkaz na svůj Twitter.

Související obsah

Kromě problémů s policií si to fanoušek zavařil i u svého klubu. "Hluboce se ti omlouváme, Rio. Ta osoba nereprezentuje náš klub, naše fanoušky ani naše hodnoty," odpověděl Wolverhampton Ferdinandovi a dodal, že fanoušek dostane doživotní zákaz vstupu na stadion.

Na letošní olympiádě nebudou povolena politická gesta, sportovci nebudou smět ani poklekat, jak se to dělá běžně v Premier League:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události