Premier League Darts

Clayton vyhrál a postoupil do play-off, Aspinall opět prohrál

Clayton vyhrál a postoupil do play-off, Aspinall opět prohrál
Zdroj: Profimedia

V Milton Keynes se hrálo poslední kolo šipkařské Premier League. Nejzajímavějším duelem byl souboj mezi Claytonem a van den Berghem, kteří hráli o postup mezi čtyřku nejlepších.

V prvním duelu posledního kola Premier League se střetli James Wade a Gary Anderson. Šlo spíše o střetnutí dvou šipkařů, kteří již nemohli postoupit do čtyřčleného play-off. Nakonec vyhrál první jmenovaný 8:6.

Druhý muž tabulky Nathan Aspinall vyzval třetího Joseho Oliveiru de Sousu, který ale potvrdil špatnou formu svého soupeře a roznesl jej výsledkem 8:3. Zároveň jej v posledním kole přeskočil.

Třetí duel proti sobě přinesl předposledního Petera Wrighta, dvojku aktuálního žebříčku a vedoucího muže tabulky Michaela van Gerwena. Šlo o velice vyrovnaný duel, který nakonec vyhrál Nizozemec 8:6.

Zápasem večera byl souboj Claytona a van den Bergha. Oba šipkaři měli stejný počet bodů a hráli o postup do play-off. Druhý jmenovaný potřeboval vyhrát, ale stále nemohl Claytonovi utéct. Ten si nakonec utkání pohlídal, zvítězil 8:6 a zahraje si semifinále.


Výsledky posledního kola Premier League

Gary Anderson – James Wade 6:8

Nathan Aspinall – Jose Oliveria de Sousa 3:8

Peter Wright – Michael van Gerwen 6:8

Dimitri van den Bergh – Jonny Clayton 6:8

VIDEO: Ve středečním programu zvítězil po obratu Peter Wright, radoval se i van Gerwen:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Premier League Darts

Důležité Události