Tenis

Krejčíková vyhrála svůj první singlový turnaj, triumfoval i Korda

Dvacetiletý syn Petra Kordy Sebastian jde ve šlépějích svého otce. Na turnaji v Parmě si zahrál své druhé finále a získal svůj první turnajový triumf. První velké vítězství ve dvouhře slaví také Barbora Krejčíková, která ovládla turnaj v Štrasburku.

Sebastian Korda sice reprezentuje USA, jelikož se tam narodil a celý život tam žije, ale čeští fanoušci ho mohou považovat za "svého", jelikož je synem bývalých českých tenistů Petra a Reginy Kordových.

Táta Petr Korda v kariéře vyhrál deset turnajů a nyní může slavit znovu, jelikož svůj první triumf si v Parmě připsal také jeho syn. Ve finále narazil na Itala Cechinata a v prvním setu ho smetl 6:2.

Druhá sada byla vyrovnanější, do stavu 5:4 pro Kordu si oba hráči drželi svá podání a poté udeřil mladý Američan. 63. hráč světa si vybojoval dva mečboly a ten druhý proměnil perfektním úderem, jenž musel rozhodčí z umpiru ještě zkontrolovat. Na oslavu není mnoho času, v pondělí už ho na French Open čeká Španěl Martinez.

Související obsah

Svůj první velký turnaj vyhrála také Barbora Krejčíková ve Štrasburku. Ve finále se utkala se Soranou Cirsteaovou, jež už letos jeden turnaj vyhrála.

Krejčíková začala dominantně, v prvním setu vedla už 5:1, avšak po dalším prohraném gemu měla problém s kontaktní čočkou, kterou si nemohla vyměnit. Při svém podání nevyužila dva setboly, ale vynahradila si to sebráním servisu soupeřky, vyhrála 6:3 a mohla si jít vyměnit čočku.

Druhý set začala Krejčíková prohraným podáním, jenže Rumunka své první tři servisy ztratila, díky čemuž se česká hráčka dostala do potřebného vedení, které završila čistou hrou. Ke svým osmi titulům z čtyřhry tak přidala první singlovou trofej na okruhu WTA.

Související obsah

Výsledky finálových utkání:

Štrasburk - ženy

Barbora Krejčíková - Sorana Cirsteaová 6:3, 6:3

Parma - muži

Sebastian Korda - Marco Cecchinato 6:2, 6:4

Ve čtvrtfinále Krejčíková vyřadila Francouzku Garciaovou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události