Tenis

Ósakaová odstoupila z French Open, chce chránit své duševní zdraví

Japonská tenistka Naomi Ósakaová se odhlásila z French Open. O víkendu odmítla vystoupit na tiskové konferenci po utkání, za což dostala peněžní trest. Vyhrožováno ji bylo i vyřazením.

Nakonec se ovšem odhlásila sama, novinku oznámila na svém twitterovém účtu. Podle jejích slov pozápasové tiskové konference narušují psychiku.

Za tento krok byla třiadvacetiletá tenistka potrestána pokutou ve výši 315 000 korun a hrozilo jí také vyloučení z Frenc Open i dalších turnajů.

Nakonec ale japonská hráčka odstoupila sama. “Nikdy jsem nechtěla být vyrušena a přiznávám, že načasování nebylo ideální. Moje zpráva měla být jasnější,” pronáší ve svém prohlášení na Twitteru.

Související obsah

“Důležité pro mě ovšem je, že jsem nikdy nebagatelizovala duševní zdraví,” pokračuje úspěšná tenistka. Zároveň asijská hráčka dodala, že měla deprese od US Open v roce 2018.

Pokračovala slovy, že je introvetr a nasazená sluchátka s hudbou ji často pomáhala překonávat úzkosti. Omluvila se novinářů, kterým mohla svým rozhodnutím ublížit.

Související obsah

Zmiňovala také tlak, který ji vůbec nevyhovoval, stejně tak zranitelnost a úzkost z rozhovorů, kde ne vždycky dokázala vypotit nejlepší možnou odpověď.

Ósakaová našla podporu mezi komentujícími lidmi, kteří například sváděli k bojkotu French Open anebo opovrhovali všemi, kteří negativně zareagovali na rozhodnutí tenistky neúčastnit se pozápasových ohlasů.

VIDEO: Ósakaová dostala pokutu za nevystoupení na tiskové konferenci:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události