Fotbal

Šok pro fanoušky Liverpoolu, Everton chce na lavičku Gerrarda

Šok pro fanoušky Liverpoolu, Everton chce na lavičku Gerrarda

Tak to by bylo velké překvapení. Steven Gerrard nejdříve pocuchal nervy fanouškům Slavie a nyní znervózněli i příznivci "jeho" Liverpoolu. O trenéra Rangers se totiž začal zajímat Everton, který jej zařadil mezi kandidáty, z nichž jeden nahradí Carla Ancelottiho.

Steven Gerrard strávil v Liverpoolu sedmnáct sezon a odehrál přes 500 zápasů. Je tedy naprosto neochvějně s tímto klubem spojený. Nyní se ale spekuluje o tom, že Everton, jenž je velkým městským rivalem Liverpoolu, má o jedenačtyřicetiletého trenéra zájem. Sice jej zatím neoslovil s nabídkou, ale zařadil ho mezi trenéry, které by rád získal. 

Gerrard zažívá na lavičce Rangers velmi povedené období. Jeho svěřenci s náskokem 25 bodů vyhráli titul ve skotské lize, což se jim povedlo po dlouhých deseti letech. V Evropské lize pak došli až do osmifinále, kde nestačili na pražskou Slavii. Gerrard se ale nijak netají tím, že by jednou chtěl trénovat v Premier League. Jednu dobu se dokonce spekulovalo, že nahradí v Liverpoolu Jürgena Kloppa.

Německému trenérovi se ale podařilo sezonu zachránit, takže změna na lavičce Reds se v nejbližší době asi konat nebude. I tak se ale Gerrard může do Liverpoolu stěhovat, protože se stal jedním z kandidátů na trenéra konkurenčního Evertonu, kteří by měli nahradit Carla Ancelottiho, jenž odešel do Realu Madrid. 

 

Související obsah

Kromě Gerrarda jsou na seznamu kandidátů David Moyes z West Hamu, Paulo Fonseca, Eric Ten Hag a Rafael Benitez, jehož minulost je také neodmyslitelně spojena s konkurenčním Liverpoolem. Vyhrál s ním dokonce Ligu mistrů v roce 2005. To by byla pro fanoušky Reds pořádně hořká pilulka. 

Takhle se Steven Gerrard loučil s fanoušky Liverpoolu před šesti lety.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události