Hokej

Nová pravidla IIHF: Po vzoru NHL se změní ofsajd i hra brankáře

Nová pravidla IIHF: Po vzoru NHL se změní ofsajd i hra brankáře
Zdroj: Profimedia

Mezinárodní hokej od příští sezony přizpůsobí svá pravidla těm v NHL. Od příští sezony tak například budou platit góly, jako dalo Česko proti Dánsku, Čechům ale uznán nebyl. Změní se i hra brankářů a systém vylučování hráčů.

Současné mistrovství světa v hokeji se dohraje ještě podle stávajících pravidel, ale od příští sezony učiní Mezinárodní hokejová federace (IIHF) několik změn.

Aby útočící hráč nebyl v ofsajdu, musí udržet brusli na ledě ve středním pásmu, než puk přejde do útočné třetiny. V NHL stačí, když je brusle nad ledem ve středním pásmu, přímo na ledě být nemusí.

Právě tento drobný detail rozhodl, že Česku nebyl uznán gól Filipa Hronka proti Dánsku. Kubalík totiž při přechodu do útočné třetiny měl nohu ve vzduchu. Od příští sezony se pravidlo změní a bude fungovat stejně jako v NHL.

Další změnou bude omezený prostor pro brankáře, kde smějí hrát hokejkou. Stejně jako je tomu v NHL, brankáři na mezinárodní úrovni nebudou moci hrát v rozích za svou bránou.

Související obsah

Hrubé fauly nebudou nutně znamenat vyloučení na pět minut plus do konce utkání, rozhodčí nově budou moci vyloučit hráče pouze na pět minut.

Cílem IIHF je sjednotit pravidla všude po světě, aby se jednotlivé detaily nelišily podle toho, kde se hraje.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události