Horolezectví

Lezec Holeček promluvil o sněhové bouři. Na všechno se holt nepřipravíte

Horolezec Marek Holeček a jeho parťák Radoslav Groh plnili v poslední době zprávy médií. Oba dobrodruhy totiž při sestupu z hory Baruntse v Nepálu chytla sněhová bouře a museli bojovat o život. Sám zkušený horolezec Holeček se nyní rozpovídal o své výpravě pro Snídani s Novou.

Marek Holeček a Radoslav Groh se rozhodli, že zdolají horu Baruntse po severozápadní stěně, což se ještě nikomu nepodařilo.

Svůj úkol splnili a na vrchol sedmitisícovky skutečně vystoupali, nicméně při následném sestupu je potkala sněhové bouře a oba horolezci zůstali několik dní uvěznění na kopci.


Související obsah

"Každé hory mají své zákonitosti a vždy je třeba počítat s nějakým protivenstvím. Samozřejmě se snažím, když to jde, na všechno připravit. I na to počasí samozřejmě. Ale dobře víme, že každý den, i u vás na televizi Nova, máme nějakou předpověď, a ne vždy se předpověď s realitou protne. Prostě nemůžeme znát všechno," pronesl Holeček ve Snídani s Novou.


46letý dobrodruh zatím stále zůstává v nepálském Káthmandú, kam je odvezl vrtulník poté, co oba horolezci dokázali slézt do přijatelné výšky.


Související obsah

"Po horách lezu a dělám výpravy posledních 25 let. Vylezl jsem třeba i na kopce, které jsem pak pojmenoval, třeba v Antarktidě. Hlavní cílem mého snažení je ale vždy najít něco hezkého, v tomto případě to byla hora Baruntse," doplnil Marek Holeček, jenž nebezpečnou horu přejmenoval na "Barušku".

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Horolezectví

Důležité Události