French Open

Tenistka Krejčíková brečela a měla strach. Pak soupeřku smázla kanárem

Tenistka Krejčíková brečela a měla strach. Pak soupeřku smázla kanárem
Zdroj: Profimedia

Barbora Krejčíková zažívá jedno z nejlepších období své kariéry. Vyhrála už podeváté v řadě a poprvé v životě postoupila do čtvrtfinále grandslamu. Po zápase s Američankou Stephensovou v osmifinále French Open přiznala, že měla před utkáním velký strach a došlo i na slzy.

Česká tenistka se od probuzení cítila nesvá a příliš si nevěřila, že může Stephensovou porazit. Ještě půl hodiny před zápasem musela utírat slzy, ale pak na soupeřku vlétla. 

"Asi by to nikdo neřekl, protože na kurt jsem nastoupila a hrála bravurně. Ale půl hodiny před zápasem jsem seděla, byla zamčená, aby mě nikdo neviděl. Tekly mi slzy a byla jsem špatná," přiznala Krejčíková na tiskové konferenci po zápase, kdy Stephensovou smetra 6:2 6:0.

Související obsah

Důvodem bylo, že měla velký strach, že nebude své americké soupeřce stačit. K čemuž ale neměla žádný důvod, když kolo před tím porazila světovou pětku Elinu Svitolinovou. Přispěl k tomu i fakt, že Stephensová na turnaji jasně porazila Karolínu Plíškovou a Karolínu Muchovou.

"Strašně dobré hráčky a nenašly na ni recept. A teď s ní mám hrát já, která nemám tolik zkušeností. Říkala jsem si, co já tady budu dělat? Hlavně ať nepřijde debakl. Byla jsem z toho docela špatná. Trvalo mi dlouho, než jsem se dala do kupy, abych se s tím popasovala," svěřila se česká tenistka.

Související obsah

A debakl opravdu přišel, ale odnesla si ho právě Američanka. Krejčíková ji smázla za pouhých 67 minut. Další soupeřkou jí bude další hráčka ze Spojených států, teprve sedmnáctiletá Cori Gauffová. Tentokrát si na ni už snad bude více věřit. "Dospěla jsem, posunula se, ne tenisově ani fyzicky, ale v hlavě o kousek dál. To mi do budoucna hodně pomůže," uvedla.

Takhle si Krejčíková poradila ve třetím kole s Elenou Svitolinovou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události