Tenis

Ósakaová se odhlásila z dalšího turnaje. Odpíská i Wimbledon?

Ósakaová se odhlásila z dalšího turnaje. Odpíská i Wimbledon?
Naomi Ósakaová | Zdroj: Profimedia

Japonská tenistka Naomi Ósakaová na sebe neustále upozorňuje. Po svém kontroverzním odstoupení z French Open se nyní odhlásila z dalšího turnaje. Vynechá wimbledonskou generálku v Berlíně a jistý není ani její start na nejstarším tenisovém turnaji světa.

Čtyřnásobná grandslamová vítězka opustila Roland Garros před druhým kolem. A to z důvodu rozruchu, který způsobila tím, že se rozhodla bojkotovat média.

Už před samotným pařížským turnajem oznámila, že se nebude účastnit tiskových konferencí, které přitěžují jejímu duševnímu zdraví.

Za své rozhodnutí schytala velkou dávku kritiky, a to i od samotných pořadatelů French Open. Po svém vítězství v prvním kole splnila, co slíbila a na tiskovku se nedostavila. Od organizátorů dostala pokutu 15 tisíc dolarů a následně z turnaje odstoupila.

Související obsah

Nyní se rozhodla, že nebude startovat ani na travnatém turnaji v Berlíně, který začíná 14. června. "Obdrželi jsme oznámení, že Naomi Ósakaová nemůže startovat v Berlíně. Po dohodě se svým týmem si bere pauzu," píše se v prohlášení berlínských organizátorů.

Jelikož se mělo jednat o jediný travnatý podnik, na kterém měla 23letá tenistka startovat, očekává se, že vynechá i Wimbledon samotný.

O odstoupení Naomi Ósakaové jsme informovali i ve Sportovních novinách:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události