French Open

Ósakaová na to není sama. Sponzoři i známé osobnosti jí vyjadřují podporu

Ósakaová na to není sama. Sponzoři i známé osobnosti jí vyjadřují podporu
Zdroj: Profimedia

Naomi Ósakaová se v pondělí rozhodla, že odstoupí z French Open poté, co byla pokutována a kritizována za to, že kvůli ochraně duševního zdraví odmítla mluvit s novináři. Nyní světová dvojka dostává slova podpory od sponzorů, fanoušků i slavných sportovců.

Světová dvojka svým rozhodnutím šokovala celý tenisový svět. Někteří její postoj sice kritizují, ale Japonka slyší i slova podpory. Například organizátoři všech čtyř grandslamových turnajů vydali společné prohlášení, ve kterém stálo:

"Přáli bychom si nabídnout Naomi naši podporu a pomoc i během chvil, které stráví mimo kurt. Je to výjimečná hráčka a velmi se těšíme na její návrat, až to sama uzná za vhodné."

Podporu mladé úspěšné tenistce vyjádřila i japonská tenisová organizace. "První věc, na které záleží, je její zdraví. Přeji jí co nejrychlejší zotavení," prohlásila výkonná ředitelka Toshihisa Tsuchihashi.

Na stranu japonské hráčky se postavili i její sponzoři. "Rozhodnutí Naomi Ósakaové nám připomnělo, jak důležité je upřednostnit vlastní zdraví a spokojený život," uvedli ve svém prohlášení zástupci Mastercard.

Ósakaovou podpořila i bývalá slavná tenistka Billie Jean Kingová. "Je to od ní velká statečnost, že řekla pravdu o jejích problémech s depresemi. Teď je důležité, abychom jí dali čas a prostor, aby se z toho dostala. Přejeme jen to dobré," uvedla na své sociální síti. 

 

Související obsah

Světová dvojka avizovala už před French Open, že pozápasové tiskové konference bývají často pro tenisty frustrující, a proto se jich na antukovém grandslamu nezúčastní. Po výhře nad Rumunkou Tigovou opravdu za novináři nepřišla, za což dostala pokutu přes 300 tisíc korun. Organizátoři jí rovněž pohrozili vyloučením z turnaje, a tak se 23letá tenistka rozhodla odstoupit z French Open sama.

Z French Open odstoupila i Petra Kvitová. Má problémy s kotníkem.

  

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události