Box

Floyd měl Paula v klidu zmlátit, je to šaškárna, zlobí se boxer Konečný

Exhibice mezi Floydem Mayweatherem a Loganem Paulem vzbudila spoustu emocí. Hlavně její průběh byl podezřelý a jsou zde pochyby, jestli zápas nebyl domluvený. Tvrdě jej zkritizoval i bývalý mistr světa ve velterové váze Lukáš Konečný. "Je to šaškárna. Oni si to před zápasem domluví, aby to bylo pro všechny v pohodě a pak tam odskákají divadlo," řekl v rozhovoru pro Nova Sport.

Lukáš Konečný si zápas mezi Mayweatherem a Paulem nechal ujít. "Vůbec jsem ho nesledoval a ani jsem jej neviděl ze záznamu. Je to z důvodu, že už to je moc velká šaškárna. Jde jenom o prachy a s boxem už to moc společného nemá," je z celé exhibice velmi zklamaný.

"Už dopředu jsem si myslel, že ten zápas je domluvený. Proto mě to vlastně ani nezajímalo. Bylo jim to šumák. Nešlo o sportovní výkon, ale jak z toho vydělat co nejvíce peněz," vysvětlil Konečný důvody svého nezájmu.

Související obsah

Tento nešvar se ale podle Konečného na všechny bojové sporty generalizovat nedá. "Nemyslím si, že tento problém je u všech bojových sportů. Nedomlouvají se tam výsledky dopředu. Že na tom chtějí vytřískat peníze, mi nevadí. To k tomu patří. Je to za práci, kterou sportovci odvádí, ale nesmí být domluvený průběh zápasu. Mayweather a Paul si to před zápasem domluví, aby to bylo pro všechny v pohodě a pak tam jen odskákají divadlo," zlobí se Konečný.

Zároveň Konečný upozorňuje, že proti exhibicím jako takovým nic nemá, právě naopak. "Nedávno boxoval Tyson s Jonesem nebo Mayweather s Conorem, což popularitě sportu pomůže. Já jako promotér nemám problém podobný zápas celebrit uspořádat. Přiláká to lidi k boxu."

Bývalý mistr světa má však podmínku. "Jediné, co chci, aby zápas měl úroveň a neudělal tomu sportu ostudu. Protože Mayweather, ať ho máte rádi, nebo ne, je neporažený mistr světa a podobného člověka měl v klidu zmlátit. Což se tady nestalo, protože Mayweather dal přednost balíku peněz před adekvátním sportovním výkonem," uzavřel Konečný

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události