French Open

Pokud teď prohraju, je to tvoje chyba, vinil tenista Medveděv rozhodčího

Tenista Daniil Medveděv je známý bouřlivák. Na French Open měl jedinečnou šanci stát se světovou jedničkou, ale utkání proti řeku Tsitsipasovi se mu úplně nevedlo, a tak si vyléval vztek na německého rozhodčího Nico Helwertha.

Pokud by se ruskému tenistovi povedlo dojít až do finále a Novak Djokovič by to stejné nedokázal, byl by od nového týdne králem světového tenisu. Ve čtvrtfinále mu ale byla nad jeho síly světová pětka, Řek Stefanos Tsitsipas, se kterým prohrál jednoznačně 0:3 na sety.

Ruský svéráz takový průběh špatně nesl a vykristalizovalo to na konci třetí sady, kdy došlo ke kontroverznímu momentu. za stavu 4:5 šel Medveděv na podání a svůj první servis zamířil do sítě, od které se míček odrazil do autu. Medveděv si pak všiml, že výsledková tabule ukazuje jiné skóre a reklamoval to u rozhodčího.

Související obsah

Následně se i dožadoval toho, aby si mohl první servis zopakovat, protože skóre bylo špatné už před jeho prvním neúspěšným podáním a během něho se změnilo. Rozhodčí ale tento návrh nemohl akceptovat. "Neviděl jsem, že by se změnilo," řekl německý rozhodčí Nico Helwerth, ačkoli následně přiznal, že se to pravděpodobně stát mohlo.

"Skóre se změnilo, teď jsi to přiznal. Udělal jsi chybu," vztekal se ruský hráč na rozhodčího.

Související obsah

"Dobře, tak abychom si rozuměli. Je to velká chyba. On vede 5:4 ve třetím setu. Nyní jestli prohraju, je to kvůli tobě," zlobil se Medveděv, ale v hlase bylo trochu znát, že to myslí s nadsázkou.

Následnou výměnu ale vyhrál, takže byla celá tato eskapáda zbytečná. Celé utkání ale opanoval Tsitsipas po setech 6:3 7:6 a 7:5 a raduje se z postupu do semifinále

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události