Ondřej Kúdela

Kúdela se odvolal k mezinárodní arbitráži. Kdy padne verdikt?

Kúdela se odvolal k mezinárodní arbitráži. Kdy padne verdikt?
Zdroj: Profimedia

Fotbalista Ondřej Kúdela se v pátek oficiálně odvolal k Mezinárodní sportovní arbitráží (CAS). ČTK to potvrdila právní kancelář Urban & Hejduk, která hráče Slavie zastupuje. Oficiální verdikt by měl padnout na podzim.

Kontrolní, etická a disciplinární komise UEFA v dubnu udělila Kúdelovi trest na deset zápasů za incident ze závěru utkání proti Glasgow Rangers, kdy měl údajně pošeptat Glenu Kamarovi rasistickou urážku. Hráč však svoji vinu popírá a brání se všemi možnými prostředky. V pátek podal oficiální odvolání. 

"Po dohodě s klientem jsme zahájili mezinárodní sportovní arbitráž proti UEFA. Dnes došlo k formálnímu podání odvolání a řízení se teď přesouvá ke švýcarskému Court of Arbitration for Sport v Lausanne. Nyní nás čeká ustavení panelu rozhodců a podání komplexní obrany klienta, poté se vyjádří UEFA a následně by mělo proběhnout ústní jednání," uvedl advokát René Cienciala ve zprávě, kterou zaslal České tiskové kanceláři.

Související obsah

U odvolací komise Kúdela neuspěl i přes to, že Kamara změnil svoji výpověď hned čtyřikrát a jeho slova nepotvrdil ani spoluhráč Bongani Zungu, který byl celé události svědkem. Rozhodnutí mezinárodní arbitráže se dá očekávat během několika měsíců.

Český reprezentant se tak kvůli tomu nemůže zúčastnit ani blížícího se evropského šampionátu. Utkání, která český tým na turnaji odehraje, se mu ale z trestu odečítat budou. Stejně tak se odečetly i dva zápasy Slavie proti Arsenalu v Evropské lize. Z deseti zápasů mu jich tak aktuálně zbývá osm a po Euru skončí při nejhorším na pěti.

Na Ondřeje Kúdelu si ve vzájemném zápase vyšlápla i velšká hvězda Gareth Bale. Byla to pomsta?

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události