Očkování

Víme, kteří sportovci podpoří kampaň na podporu očkování. Je jich mnoho

Víme, kteří sportovci podpoří kampaň na podporu očkování. Je jich mnoho
Zdroj: profimedia.cz

Na konci minulého roku bylo v České republice zahájeno očkování proti covidu-19. Nyní už se mohou k registraci přihlásit všichni občané starší šestnácti let, ale ne každý toho využije. Zjistili jsme, jací sportovci se budou podílet na propagaci a osvětě, že se skutečně jedná o dobrou věc.

Ředitel odboru komunikace Úřadu vlády Vladimír Vořechovský v rozhovoru pro Nova Sport zdůraznil, že se nejedná o žádnou kampaň, která by byla za peníze, ale sportovci očkování podpoří, protože cítí, že to je potřeba.

"Je to například cyklista Roman Kreuziger, hokejisté Hájek a Chytil, basketbalisté Welsch a Zídek nebo Auda. Jsou tam i nějací fotbalisté, florbalisté, basketbalistka Elhotová. Je jich spousty. Komunikujeme spolu a oni graficky nebo textem vyjádří podporu, aby se sport vrátil do normálu a očkování je ta cesta. Střetáváme se s kladným ohlasem, ale samozřejmě to nějaký čas zabere. Vědí, že to je podpora dobré věci," řekl Vořechovský.

Pro účast v tomto programu byl osloven i hokejista Jaromír Jágr, ale ten se do něj zatím nezapojí, protože očkování momentálně neplánuje. "Jarda Jágr říkal, že má protilátek hodně, tak se očkovat zatím nepůjde, protože mu to doporučil doktor," vysvětlil Vořechovský s tím, že komunikace s ním proběhla v příjemném duchu.

Související obsah

Není však pravda, že by tím vláda přišla o tvář celého projektu. "Neměl být figurant nebo hlavní hvězda kampaně. Bavíme se s influencery, youtubery, sportovci s tím, že jejich odvětví může pomoci dobré věci," vysvětlil Vořechovský.

"Celá ta kampaň je založena na dobrovolnosti a autenticitě. Třeba i časem, až Jarda Jágr nebude mít protilátek tolik, tak se zapojí a pro ten sport to podpoří," doplnil.

Startuje 24hodinový očkovací maraton, zapojí se několik center

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události