Ostatní sporty

Florbalistky Vítkovic slaví hattrick. V krásném finále přestřílely Chodov

Zdroj: Martin Flousek/Český florbal

Krásné finále nabídlo ženské florbalové superfinále. To po neskutečné bitvě zvládly lépe hráčky Vítkovic, které přetlačily Chodov 8:7 v prodloužení.

Chodovským hráčkám parádně vyšel vstup a do vedení se dostaly už ve třetí minutě. Vítkovice sice srovnaly krok, ale nakonec po prvních dvaceti minutách prohrávaly 1:3.

Pro tým z Jižního Města bylo ještě lépe, protože Kristina Belicová ve 26. minutě zvýšila už na 4:1. Nakonec šly hráčky podruhé do šatny za stavu 5:3 pro Chodov.

Na začátku třetí části se nejprve trefila Barbora Husková a bylo to pouze o gól, ale chodovské florbalistky opět odskočily. A tak se to opakovalo až do 56. minuty, kdy pražský celek vedl 7:5. Nejprve snížila opět Barbora Husková a 41 sekund před koncem po přihrávce Enenkelové srovnala Michaela Šponiarová.

Šlo se tak do desetiminutového prodloužení, které nakonec vyšlo lépe Vítkovicím. Před brankou se nejlépe zorientovala opět Barbora Husková, která zkompletovala hattrick a vystřelila Vítkovicím titul. Mimochodem třetí v řadě.

Vítkovice tak v této sezóně vyhrály všech 31 zápasů a díky titulu si zajistily účast na lednovém Poháru mistrů ve švýcarském Winterthuru.

1. SC TEMPISH Vítkovice - FAT PIPE Florbal Chodov 8:7 pr. (1:3, 2:2, 4:2 - 1:0)
Branky: 14. Krzywaková (Enenkelová), 28. Ferenčíková (Enenkelová), 32. Ďuríková (Buczeková), 49. Husková (Cholinská), 51. Kubečková, 56. Husková (Kubečková), 60. M. Šponiarová (Enenkelová), 68. Husková (Buczeková) – 3. Suchanová (Frantíková), 16. Chudá (Hanzlíková), 17. Hanzlíková (Lechnerová), 26. Belicová (Suchanová), 40. Chudá (Jůzová), 50. Polívková (Suchá), 55. Frantíková.

Z české extraligy zmizel jeden z největších talentů Filip Langer, který odešel do Švédska:

Výsledky NBA: Phoenix prodloužil vítěznou sérii

Obhájci titulu porazili na domácí palubovce Sacramento Kings o šest bodů. Na výsledku se 34 body podílela hvězda týmu Khris Middleton. První tým Západní konference Phoenix Suns výhrou nad Indianou Pacers prodloužil vítěznou sérii na pět zápasů. Výsledky NBA: Milwaukee Bucks – Sacramento Kings 133:127, Cleveland Cavaliers – Oklahoma City Thunder 94:87, Phoenix Suns – Indiana Pacers 113:103

Sparta v přípravě opět zvítězila, vyšlápla si na Rostov

Fotbalisté pražské Sparty vyhráli v přípravě na jarní část sezony i druhý zápas, když na soustředění ve španělské Marbelle porazili ruský Rostov 2:0. Do sítě 14. týmu ruské ligy se trefil Haraslín a druhý gól byl vlastní. A to v podání Aleksandra Mukhina.