Ostatní sporty

Kanoista Rohan ovládl pražský Světový pohár. Dařilo se i Fišerové

Kanoista Rohan ovládl pražský Světový pohár. Dařilo se i Fišerové
Zdroj: Profimedia

Velký úspěch slaví kanoista Lukáš Rohan. Na Světovém poháru v Praze ovládl kategorii kanoistů. Dařilo se i Tereze Fišerové, která v té samé kategorii obsadila třetí místo.

Pro Rohana jde vůbec o první vítězství ve Světovém poháru v životě. Přitom hned v první brance finálové jízdy zaznamenal šťouch a připsal si dvě trestné sekundy.

Zbytek tratě už zvládl ale parádně a nakonec za sebou nechal druhého Davida Florence z Velké Británie. Pro vicemistra Evropy z loňského roku jde vůbec o první medaili ze Světového poháru a parádně se připravil na olympijské hry v Tokiu.

Související obsah

Medaili z domácího závodu si odvezla také kanoistka Tereza Fišerová, která nakonec skončila na třetím místě a na vítěznou Australanku Foxovou ztratila přes pět sekund.

SP ve vodním slalomu - C1 muži:

1. LUKÁŠ ROHAN (CZE) - 97,20 (2)
2. David Florence (GBR) - +0,24 (0)
3. Benjamin Savšek (SLO) - +2,60 (2)

SP ve vodním slalomu - C1 ženy:

1. Jessica Foxová (AUS) - 105,15 (0)
2. Andrea Herzogová (GER) - +4,83 (2)
3. TEREZA FIŠEROVÁ (CZE) - +5,61 (2)

Na letošním mistrovství Evropy vybojovala Tereza Fišerová stříbro:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Ostatní sporty

Důležité Události

Krátká zpráva

Barbora Seemanová opět překonala český rekord

Nejlepší česká plavkyně Barbora Seemanová opět pokořila národní rekord. To se jí povedlo na závodech ISL v italské Neapoli. V závodě na 400 metrů volným způsobem udala nové maximum, které je nyní stanoveno na 4:02,09.

Krátká zpráva

Kvalifikaci na VC Ruska vyhrál překvapivě Norris

Velice zajímavá byla kvalifikace před Velkou cenou Ruska. První skončil Lando Norris z McLarenu a hned v závěsu byl Carlos Sainz z Ferrari. Favorizovaný Lewis Hamilton skončil na čtvrtém místě. Max Verstappen bude startovat z posledního místa, a kvalifikace se tak neúčastnil.