Ostatní sporty

Opět skvělý Prskavec. Vyhrál úvodní díl Světového poháru

Opět skvělý Prskavec. Vyhrál úvodní díl Světového poháru
Zdroj: Profimedia

Jiří Prskavec je opět nejlepší. V pražské Troji opanoval úvodní díl Světového poháru, když ve finálové jízdě nechyboval ani jednou a o necelou půl sekundu zvítězil před Italem De Gennarem.

Jiří Prskavec už ovládl semifinálové jízdy, když posledních několik metrů totálně vypustil. Do finále tak startoval jako úplně poslední a věděl, že musí překonat čas Giovanniho De Gennara 90,87.

Nejlepší český vodní slalomář ale ve finále opět zajel parádní jízdu, neměl problém se žádnou brankou a nakonec o 0,45 sekundy skončil první. V Troji tak zvítězil potřetí za sebou.

Před Prskavcem vyjel na trať v Troje aktuální mistr Evropy Vít Přindiš, který udělal pár drobných chyb ve druhé části a nakonec obsadil sedmé místo.

Související obsah

Českou trojici doplnil ve finále Vavřinec Hradilek, který ale zapsal dva šťouchy, tedy čtyři trestné sekundy, a nakonec bral desáté místo.

Výsledky SP ve vodním slalomu - K1 muži:

1. Jiří PRSKAVEC (CZE) 90,42 (0)
2. Giovanni De Gennaro (ITA) +0,45 (0)
3. Mathieu Biazizzo (FRA) +1,59 (0)
.
.
7. Vít PŘINDIŠ (CZE) +4,22 (2)
10. Vavřinec HRADILEK (CZE) +9,04 (4)

Jiří Prskavec se nám před startem Světového poháru rozpovídal o svém tréninku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česká mužská štafeta musela na dvě trestná kola, vyhráli Norové

Štafetový závod ve švédském Östersundu se českým mužům příliš nepovedl. Čtveřice ve složení Krčmář, Štvrtecký, Václavík a Karlík dojela nakonec po dvou trestných kolech na 11. místě. Závod opanovali Norové, druzí byli Francouzi a třetí místo patřilo Rusku.