Formule

Legendární Schumacherova formule je k prodeji, z ceny se vám orosí čelo

Legendární Schumacherova formule je k prodeji, z ceny se vám orosí čelo
Zdroj: twitter

Fanoušci Michaela Schumachera si mohou nadělit opravdu hezký dárek. Nicméně asi se jim pěkně prohne peněženka. K prodeji je totiž první formule, ve které slavný německý závodník seděl.

Jak již bylo zmíněno, nejedná se opravdu o levný kousek. Majitel společnosti Speedmaster Cars, která formuli vlastní, totiž stanovil cenu na 1,453 milionu eur (cca 37 milionů korun).

"Vozidlo jsem koupil minulý rok od Američana. Sám jsem ho testoval před čtyřmi týdny v Anglii a jezdí perfektně,“ prozradil majitel James Hanson.

 

Související obsah

S touto formulí Jordan 191 pak Michael Schumacher absolvoval svůj vůbec první závod ve formuli. Tenkrát se jednalo o Velkou cenu Belgie v roce 1991.

 

Související obsah

Schumacher do závodu tehdy nastoupil jako náhradník za talentovaného Bertranda Gachota, jenž byl suspendován za napadení taxikáře a strávil ve vězení dva měsíce. Legendární Schumi se pak chytil příležitosti a začala jeho skvostná kariéra.

 

Bohužel po úrazu na lyžích v roce 2013 je jeho zdravotní stav stále zahalen tajemstvím. Radost mu tak alespoň může dělat jeho syn Mick Schumacher, který má za sebou už první závody ve formuli 1.

 Poslední závod ve formuli 1 byl hodně dramatický:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Formule

Důležité Události