MMA

Kam se sudí díval? Vykloubenou ruku neviděl, zápasníka nechal dál trpět

Paul Craig se diví, že rozhodčí zápas neukončil
Paul Craig se diví, že rozhodčí zápas neukončil | Zdroj: Profimedia

UFC 263 nabídlo spoustu zajímavé podívané, další obhajobu Israela Adesanyi, nového šampiona muší váhy Brandona Morena a také jedno fatální pochybení rozhodčího Al Guineeho. Ten jako by neviděl, že má zápasník vykloubenou ruku a nechal do něj dál mlátit.

Late stoppage (pozdní přerušení zápasu – pozn. redakce) přesně tak by se dalo popsat rozhodnutí Guineeho v zápase Paula Craiga (15-4-1) s Jamahalem Hillem (8-1-1NC). Craig ze zad obtočil nohy kolem soupeřova krku a nasadil arm bar. Po chvíli snažení páku na ruku dotáhl a všem divákům bylo jasné, že Hill přišel o levou ruku.


Bezvládná, v lokti vykloubená končetina však duel nezastavila. Bezmocný Hill byl dál v trianglu a inkasoval jeden úder loktem za druhým. Rozhodčí akci nečinně přihlížel a až po v této situaci nepřijatelně dlouhé době utrpení ukončil.
 
Hill po zastavení zápasu seděl s neovladatelnou rukou v klíně. Kromě zranění z klece odešel s první porážkou profesionální kariéry.
 

Zdroj: ProfimediaIncident rychle přitáhl kritiku fanoušků, přeci jen úsudek sudích je jednou z nejdiskutovanějších záležitostí v MMA. Al Guinee je na sociálních sítích pranýřován. K situaci se několikrát vyjádřil i bývalý UFC rozhodčí John McCarthy.
 

"Postavili jste do klece toho nejlepšího? Preferujete lokální lidi, kteří zajištují všechny vaše tamní eventy, ale pokud ten rozhodčí stojí vedle a neuvidí, že ta ruka vyskočila, máme vážný problém," napsal na Twitter.

Související obsah

K případu se vyjádřil i sám šéf UFC. "Když ta ruka léta ze strany na stranu, pravděpodobně má být zápas ukončen. Arizona k nám byla vždy vstřícná a nechci na ni kydat špínu, ale tohle je fakt drsné. Dokonce jsem slyšel, že ten chlap má černý pás v bjj," vyjádřil se Dana White.


VIDEO: Jako Craig na UFC, Slovák Vojto Barborík předvedl svůj přehled na zemi při KSE premiéře. Soupeře uškrtil:


 

White také prozradil, že Hill je v pořádku. Ruka nebyla zlomená, pouze vykloubená. Lékaři nešťastníkovi nahodili loket zpátky a podle všeho s ní může hýbat v plném rozsahu. I on sám vzkázal fanouškům: "Jsem OK!!! Děkuji všem za podporu." Naštěstí se nejhorší scénaře nenaplnily, ale incident znovu rozpoutal debatu o stále častěji chybujících rozhodčích.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události