MMA

Procházka odvetu s Teixeirou tolik nechtěl. Hilla bere jako velkou výzvu

Procházka odvetu s Teixeirou tolik nechtěl. Hilla bere jako velkou výzvu
MMA zápasník Jiří Procházka | Zdroj: Profimedia.cz

O víkendu se v Brazílii konala akce UFC 283, kde byl v akci také pás Jiřího Procházky, který získal Jamahal Hill, jenž zdolal Glovera Teixeiru. Ten následně ukončil kariéru. První Čech s titulem v nejlepší organizaci světa přiznal, že odvetu s Gloverem tolik nechtěl, a promluvil také o výkonu nového šampiona.

Jiří Procházka se měl utkat v odvetě s Gloverem Teixeirou, ale zranění ho vyřadilo ze hry. Následně rodák z Hostěradic uvolnil titul, o který se jako první utkali Jan Blachowicz a Magomed Ankalaev, ale duel skončil remízou. Podruhé se o něj utkali Jamahall Hill a Glover Teixeira. 

Na body nakonec vyhrál po jednoznačném rozhodnutí Američan Hill, který je šampionem polotěžké váhy. Jiří Procházka pro web TN.cz mluvil o titulovém zápase a triumfu jednatřicetiletého rodáka z Chicaga. Překvapil i tím, že odvetu s Teixeirou tolik nechtěl. 

Související obsah

Co říkáte na titulový zápas mezi Gloverem Teixeirou a Jamahalem Hillem?
Já jsem rád, že to byl hezký zápas a že stojí za to být na vrcholu této divize. Pás měl váhu, ne jak u toho předchozího duelu. Jsem rád za výkon a za to, že zvítězil Jamahal Hill. Zdá se mi, že byl nebezpečnější než Glover. V zápase se mnou mi přišel dravější a dynamičtější. Jsem rád, že zvítězil Hill, a hlavně kvůli tomu, že mám před sebou konečně nějaký cíl, na který se mohu připravovat.

Čím vás Hill zaujal a v čem bude v případném vzájemném utkání nebezpečný? 
Má jednoduchý styl, nic složitého. Umí své rány hezky dotahovat, na to si musím dát pozor. Nemaže se s tím, každá jeho rána je nebezpečná. Jde z něj cítit, že umí ukončovat, a to z něj dělá nebezpečného zápasníka. Mě bere, když mám před sebou člověka, ze kterého cítím, že je nebezpečný a že mě může něčím ohrozit.

Co jste od titulového zápasu čekal? Překvapilo vás vítězství Hilla?
Když se na zápas koukám, tak mi nepřijde, že byl Hill o tolik lepší. Dělal svoje věci, a když jde člověk o titul, tak se více nahecuje. Spíše jsem se podivoval nad tím, že Glover byl takový bez chuti do toho jít a soupeře ukončit. Viděl jsem naladění, které u něj není tak časté.

Související obsah

Glover Teixeira po zápase ukončil kariéru. Nemrzí vás, že nedojde k odvetě? 
Já jsem tu odvetu zase tolik nechtěl, byl to především velký tlak organizace, abych do toho zápasu šel. Protože když uděláte dobrý první zápas, tak lidé chtějí vidět i dvojku. Přitáhne to lidi. Já ten zápas moc nechtěl, nebylo to něco, po čem bych toužil. Možná proto se to ani nestalo. Neříkám, že mě to mrzí. Jsem rád, když přede mnou stojí výzvy a ta tu nyní je. Teď se chci dát do pořádku, posunout svoje hranice, schopnosti a dovednosti na úplně jiný level a vzít si pás zpátky.

Jak jste na tom po operaci a kdy se cítíte na návrat do tréninku?
Jsem ve fázi, kdy plně rehabilituji a nějakým způsobem se snažím zapojit všechny svaly tak, abych je aktivoval a aby tělo správně fungovalo. Následující dva měsíce mám na to, abych plně rehabilitoval a poté bych mohl začít lehce trénovat. Po dalším měsíci si myslím, že by mohly být normální tréninky. Věřím, že za tři až čtyři měsíce bych mohl být zpátky, jsou to ale pouze predikce, které ale naplním. Budu se přizpůsobovat podle toho, jak to všechno půjde.

Jiří Procházka se zranil na konci listopadu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události