Hokej

V Chicagu se rozrůstá česká kolonie! Hawks získali plzeňského střelce

V Chicagu se rozrůstá česká kolonie! Hawks získali plzeňského střelce
Zdroj: Profimedia

V Chicagu se rodí česká kolonie. Jakub Pour je již šestým českým hokejistou, který je pod smlouvou jedné z nejslavnějších organizací v NHL. Dohodl se na dvouletém kontraktu.

Tak to je velká bomba. Dvaadvacetiletý plzeňský útočník podepsal smlouvu na dva roky s Chicagem. Pravý křídelník nebyl nikdy draftován a v áčku Plzně nastupoval v posledních čtyřech letech. V poslední sezóně vstřelil dvanáct branek.

Související obsah

Rodák z Rokycan je šestým Čechem, který bude působit pod hlavičkou Chicaga. Doplní Dominika Kubalíka, Davida Kämpfa, Jakuba Galvase, Michala Teplého a Matěje Chalupu.

"Je to samozřejmě splněný hokejový sen. Každý kluk, který obuje brusle, vzhlíží ke startu v NHL. Vím, že této mety jsem ještě nedosáhnul, ale podpisem smlouvy jsem k ní udělal důležitý krok," řekl dvaadvacetiletý Pour.

Velkou roli v rozhodování sehrál také Dominik Kubalík, který taktéž hrával v Plzni. "Jsem šťastný o to více, že jsem podepsal právě Chicago. Od doby, co za Blackhawks nastupuje Plzeňák Dominik Kubalík, sleduju klub velmi podrobně, celá organizace je mi velmi sympatická. Skvělí hráči, tradice, velké triumfy. Jsem nadšený a těším se, až si s Dominikem zavolám," zakončil Jakub Pour.

VIDEO: V Chicagu se na konci základní části dařilo především Dominikovi Kubalíkovi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události