Fleuryho obrovská chyba připravila Vegas o výhru, soupeři daroval gól

Marc-André Fleury patří letos v NHL opět mezi nejlepší brankáře, jenže na třetí semifinále proti Montrealu nebude vzpomínat v dobrém. Dvě minuty před koncem připravil svůj tým o vedení, když vyzval soupeře ke skórování do prázdné brány.

Tohle se Fleurymu opravdu nepovedlo! Montreal doma proti Vegas žádnou strhující ofenzivu nepředvedl, za první dvě třetiny vyslal pouze osm střel na bránu, ale jeden gól z nich dokázal získat. Dvě minuty před koncem Vegas vedlo o jednu branku a kráčelo pro výhru, jenže poté Fleury hrubě chyboval.

Canadiens nahodili puk za jeho bránu a kanadský gólman se pro něj vydal. Jenže když chtěl poslat puk bekhendem za sebe, trefil vlastní brusli a kotouč se odrazil před prázdnou bránu.

Josh Anderson poté dal jeden z nejjednodušších gólů kariéry, čímž bez práce poslal utkání do prodloužení. V něm se dostal s Paulem Byronem do úniku dva na nikoho, překonal Fleuryho podruhé, čímž dovršil obrat. Fleury tak měl pořádný důvod k vzteku, nebýt jeho chyby, Zlatí rytíři mohli vést v sérii, ale takhle 1:2 prohrávají.